Facebook

Як правильно вибрати плитку для ванної?

Сьогодні на ринку пропонується величезний вибір плитки в дуже широкому ціновому діапазоні - від недорогих рішень до преміальних колекцій виробників зі світовим ім'ям, тому з її допомогою можна втілити будь-креативне рішення. Польоту думки не завадить навіть сантехнічний вузол, адже зараз широко використовуються люки під плитку, поверх яких кладеться та ж плитка, що приховує труби і лічильники.

Існують загальні закономірності, які потрібно врахувати при виборі колірної гами і малюнка:

  • При виборі відтінку плитки необхідно враховувати його можливу зміну під дією штучного освітлення;
  • Вертикальні малюнки, смуги візуально збільшують висоту приміщення;
  • Необхідно брати до уваги розмір приміщення - світлі тони збільшують його, а темні зменшують;
  • Великі малюнки створюють ефект зменшення простору;
  • Глянсове покриття при штучному освітленні може давати відблиски, що стомлює зір.

Класичне оформлення

Незмінною класикою залишається поєднання світлих тонів у верхній частині стін і темних - в нижній. Додатковим декоративним елементом може служити бордюр, який викладається на стику плиток світлих і темних тонів. Іноді допустимі і контрастні поєднання кольорів, але розробку таких композицій краще довірити дизайнерові.

Між іншим, ви можете зайти в інтернет-магазин планета плитки та підібрати для себе найкращий варіант за вигідною ціною.

Східний стиль

Сюди можна віднести плитку з малюнками у вигляді різних орнаментів, візерунків східної тематики. Вдало впишеться в такий інтер'єр і мозаїка, а також тематичне панно. Для такого стилю зазвичай вибирається плитка характерних тонів - червоного, жовтого, золотого, бірюзового відтінків. Дуже важливо продумати колірне сполучення і співвіднести його з розмірами приміщення. Строкате оформлення невеликої ванної кімнати може виробляти гнітюче враження.

Кантрі

Цей трохи вільний стиль об'єднує в собі образи полів, моря, села тощо. Основними колірними рішеннями для кахлю будуть пастельні і деревні тони. Кольори обробки стін визначаються тематикою - світло-рожевий, кремовий, ванільний і ніжно-блакитний. Для підлоги рекомендується використовувати терракотовую плитку, так як глянець і глазур зазвичай не вписуються в подібну композицію. Додатковий стилістичний акцент надається використанням розмитих відтінків, ефекту старіння і потертостей.

Незважаючи на те, що іноді буває важко підібрати потрібний візерунок, колір або відтінок плитки для створення неповторного образу, не слід відразу купувати візуально відповідний зразок. Дуже важливо мати повне уявлення про інших параметрах керамічної плитки.

Якість

Оздоблювальні матеріали, вироблені в ЄС, сертифікуються Європейською комісією (сертифікат UNI EN) і діляться на кілька класів.

Перший клас (маркується червоним кольором) - найвищу якість, максимальний відсоток браку приблизно 5%.
Другий клас (позначається синім) має такий же відсоток браку, але методика перевірки менш точна - відстань до зразка становить 2 метри, тоді як для 1 класу - 1 метр.
Третій клас має зелену маркування. Це плитка більш низької якості.

Необхідно враховувати, що дана класифікація характерна для виробів, вироблених в ЄС, для плитки інших виробників існують свої класифікації, зазначені на упаковці. Зрозуміло, краще вибирати плитку першого класу.

Є ще кілька параметрів, які потрібно враховувати при підборі плитки:

  • Вид - для підлоги (може позначатися значком зі сходинкою, взуттєвим слідом і т.п.), настінна (символ долоні);
  • Стійкість до впливу хімії та мийних засобів - рекомендується вибирати плитку з позначенням АА (найбільш хімічно стійка), так як плитка часто миється;
  • Зносостійкість. З урахуванням того, що плитка для підлоги у ванній не буде відчувати значних навантажень через невисоку прохідності приміщення, можна обмежитися плиткою I-III класів.
в Облицювання Переглядів: 2832 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 23 травня 2019