Facebook

Інструмент для нарізки різьблення

Часто, при роботі з металевими трубами, працівники стикаються з проблемою відсутності різьблення. Адже вона забезпечує добре сполучення при монтажі. Навіть, якщо різьблення не передбачено на новій трубі, його можна легко нарізати самому в домашніх умовах.

Існує два види нарізки різьблення:

 • Ручні;
 • Машинні.

Ручна, проводиться за допомогою мітчика або плашки. Машинна, проводить роботу за рахунок спеціальних пристосувань або токарних верстатів. Вона задіє автоматичні інструменти для нарізки різьблення. З машинної різкою працювати простіше, адже людина повинна тільки вставити предмет і включити механізм.

Різьба буває внутрішня і зовнішня. Так само і напрямок: права гайка, це коли болт накручують за годинниковою стрілкою, ліва - проти. Щоб отримати якісну різьбу, необхідно правильно підібрати діаметр свердла і стрижня.

Детальніше про ріжучих інструментах

Метчик - інструмент схожий на гвинт. Використовується для різання внутрішньої різьби. Цей метод найпопулярніший, а мітчик лівий робить найпоширеніший вид різьблення. Робота відбувається шляхом прорезки стружкових канавок. Мітчики бувають різних видів і розмірів.

Плашка використовується для трубної нарізки. Вони бувають круглі, розсувні, розрізні, цільні. Являють собою гайку з отворами.

Клупи - предмет для нарізки різьблення на трубах. Його направляючий елемент розміщує плашку по центру труби. Ручний інструмент прекрасно підійде для домашнього використання. Тільки треба купувати його набором з додатковими пристосуваннями.

Спосіб нарізки зовнішньої різьби.

Для початку потрібно оглянути трубу на яку буде наноситися різьблення. Якщо вона має корозію або зіпсованих стару різьбу, її відрізають шліфувальною машинкою або болгаркою.

Кінець труби потрібно трохи зменшити в обсязі, для легкого накручування плашки. Щоб різьблення легко ковзала, її кінець змащують маслом.

Перед початком різання, тримач плашки перемикають за годинниковою стрілкою. Після декількох кругових обертань, вийде якісне резьбленное виріб. Щоб звільнити Клупи, потрібно прокрутити його в протилежний бік.

Після проведеної роботи, металеву стружку і залишки масла видаляють. Для перевірки різьблення, її накручують на певний предмет. Після чого визначається правильність і якість нарізки.

в Інструмент Переглядів: 16832 Коментарів: 4
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ігор Неділя, 14 червня 2015

  Пізнавально, дякую!

 • Олег П'ятниця, 03 липня 2015

  Вручну різьбити - багато мороки. Краще вже десь знайти чи випросити верстат і за хвилину буде шикарна різьба, яку вручну можна пиляти годину-дві.:o

 • Славік Понеділок, 05 жовтня 2015

  Нічого подібного - вручну пиляється максимум 5 хвилин і ніяких проблем.

 • Олег П'ятниця, 08 січня 2016

  Ну кому як:p

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 08 червня 2023