Facebook

Вибираємо розподільний щит

 
 
Розподільний щит давно став важливим придбанням, яке гарантує надійне, а найголовніше, безпечне функціонування всієї системи електропостачання у квартирі, будинку, офісі. Звичайно, такі пристрої відповідають вимогам безпеки, мають високий рівень механічної міцності.
 
Як вибрати за даним посиланням https://ptukr.com/shchity-montazhnye-platinum-electric хороший, якісний щит?

Призначення розподільного щита

Здавалося б, навіщо додаткове обладнання, якщо легко можна обійтися розподільними коробками? Однак, сучасність вимагає і нових засобів для уникнення неприємностей при монтажі електрообладнання. Наприклад, при наявності лише розподільної коробки легко поміняти розетки в кімнаті не вийде: заздалегідь потрібно знеструмити всю квартиру. А при підключенні дуже потужних електроприладів взагалі доведеться додатково оснащувати їх захисними пристроями, що тягне за собою фінансові витрати, а також виділення певного місця для таких приладів.

Для чого потрібні розподільні щити?

Вони виключають ризик згоряння електричних приладів за рахунок рівномірного розподілу і надходження струму до кожного з них. Вкрай важливо це в великих приміщеннях, але й у звичайних квартирах це не менш актуально, оскільки зараз в кожному будинку є велика кількість різноманітної техніки.
 
Ще важливіше, що розподільні щити рятують людей від ураження струмом, оскільки запобігають зайву напругу.

Види розподільних щитків

Види щитів розподіляються залежно від зони обслуговування:
 
 • Головний розподільний щит (встановлюється на трансформаторних підстанціях, великих підприємствах);
 • Вступне розподільний пристрій (ставиться на вході силового кабелю в житлових будинках, офісних будівлях, виробничих компаніях);
 • Аварійне введення резерву (використовується в котеджах);
 • Щит поверховий (застосовується в житлових будинках на 2 - 6 квартир);
 • Квартирний щиток. Про нього розповімо докладніше. Встановлюється на введенні електрокабелі у квартиру; як правило, робиться це в передпокої, тамбурі, іноді навіть біля вхідних дверей. Використовується такий розподільний щит для захисту від коротких замикань, перевантажень мережі, розподілу групових ліній електроживлення, обліку електричної енергії.
 
Існує характеристика щитів за способом установки:
 
 • Накладний (зовнішній): найкраще продається вид щитків, оскільки дуже простий в установці. Але займає певне місце на стіні. Матеріал щита - метал або пластик. Електрики зазвичай радять такий щиток ставити в дерев'яних спорудах.
 • Вбудований: хороший тим, що ставиться врівень зі стіною, але саме це і є мінусом. Адже доводиться провести додаткові роботи, що передують монтажу. Але щит відрізняється привабливим зовнішнім виглядом, не займає місце після установки.
 • Підлоговий: такий щиток повісити на стіну не можна через його великих габаритів, але виправдовується це тим, що такий вид в побуті не застосовується.
 • матеріали щита
 • Розподільні щити виконуються з металу або пластику. Відмінність металевого в тому, що він більш стійкий до пошкоджень механічного типу, довговічний, але має велику вагу. Більше підходять для монтажу в гаражах, виробничих приміщеннях. Пластиковий щит підійде для квартири, оскільки він легкий, акуратно виконаний, міцний, не вимагає заземлення.

Кількість модулів

Всі щити відрізняються кількістю модулів в них. Є моделі, розраховані на 12, 16, 18 модулів, і є такі, де модулі не перевищують 10. Щоб зрозуміти, який саме щит купувати, слід визначитися зі схемою електропроводки. У ній повинно бути зазначено кількість точок споживання (розетки, електроприлади, освітлювальні прилади - в загальному все, що живиться від електромережі). Потім потрібно виділити групи: для освітлювальної проводки застосовуються автомати на струм 10 А, для розеточной - 16 А.
 
Окремо згадаємо про комутаційно-захисні пристрої. Як їх можна придбати автоматичні вмикачі, ПЗВ, можна замінити два попередніх пристрої на диференційний автомат. Чисельність описаних пристроїв необхідно знати, щоб вибрати кількість модулів. Для житлової квартири зазвичай достатньо щита на 12-15 модулів, а ось для великого приватного будинку вже доведеться придбати щиток на 16-24 модулі. І останній, але дуже важлива порада: не намагайтеся заощадити на покупці розподільного щита. Маловідомі фірми, дешеві матеріали, низька ціна повинні не притягати увагу, а відлякати можливими наслідками. Ви вибираєте безпеку, а значить, якість пристрою має йому відповідати.

Вибір місця для монтажу розподільного щита

Вкрай важливо визначити місце, де буде встановлений щит. Тому існують певні вимоги:
 
 • Відстань від пожежо- і вибухонебезпечних речовин.
 • Природна, хороша вентиляція.
 • Доступність - важлива вимога, оскільки електрику важко виконати роботи, якщо доступ до щита утруднений або зовсім закритий.
 • Достатнє природне освітлення.
в Електрика Переглядів: 551 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 17 травня 2022