Facebook

Чистка бойлера: що включає, навіщо потрібна і як часто очищати водонагрівач?

 
Бойлери або іншими словами водонагрівачі є практично в кожному будинку. Мало хто розуміє, наскільки важливим є правильне обслуговування цього побутового пристрою. Це потрібно робити вчасно, щоб уникнути неприємних наслідків для техніки. Залежно від виробника, між операціями з чищення бойлера можуть бути різні часові проміжки. Потрібно пам'ятати, що своєчасна профілактика в кілька разів вигідніший варіант, ніж капітальний ремонт.
 
 
Для того, щоб бойлер пропрацював не один рік, необхідно час від часу обов'язково виконувати очищування внутрішнього бака, трубчастого електронагрівника, а також виконувати заміну магнієвого анода. Бойлер по суті це велика ємність різного літражу (50, 80, 100 і більше), яка здійснює нагрів води. Як і в інших нагрівальних приладах, на його поверхні утворюється накип. Саме якість води впливає на те, з якою швидкістю і в якій кількості вона буде накопичуватися.
 

Навіщо чистити бойлер?

 
Якщо не виконувати чистку водонагрівача, то накип буде накопичуватися день у день. В результаті, на трубчастому електронагрівнику буде утворюватися потужний теплоізолятор, через якого просто буде неможливий нагрів води. Як підсумок, потрібно заміна електронагрівника, адже він буде гріти сам себе і просто згорить.
 
Окремо слід згадати про заміну встановленого всередині пристрою анода. Він приймає на себе більшу частину електрохімічного впливу. Всі забруднення, що скупчуються усередині, негативно відображаються на загальній роботі пристрою. Анод ніяк не впливає на кількість накипу, але саме він запобігає виникненню корозії. Своєчасна заміна цієї деталі дозволить зберегти в цілісності весь бак.
 

Частота чищення водонагрівача

 
Якщо використовувати бойлер повсякденно і регулярно, профілактичне очищення необхідна раз на рік. Цього буде достатньо для видалення зайвого накипу, бруду, опадів, які впливають на нормальну роботу електронагрівника. Потрібно враховувати, що чим більше нальоту на ньому, тим довше відбувається нагрів води. Відповідно, збільшується споживання електроенергії. Грає роль також жорсткість води. Якщо мова йде про жорстку воду або криничної, бойлер забивається накипом в кілька разів швидше.
 
Як тільки з'являються такі "симптоми", слід відразу ж виконати очистку:
 
 • сірководневий запах гарячої води;
 • жовтуватий або іржавий колір води;
 • бойлер став довше гріти воду або часто включається-вимикається;
 • вода не нагрівається до заданої температури.
 

З чого складається процедура чистки?

 
Чистити водонагрівач самостійно або скористатися послугами професіоналів - вирішує тільки сам домовласник, але ні в якому разі не можна нехтувати очищенням. Що включає в себе ця процедура:
 
 • Чистка стінок бака: водонагрівач може вийти остаточно з ладу через продірявився бака. При цьому корозія стінок виникає саме через накипу.
 • Чистка нагрівальних елементів: за нагрів води відповідає ТЕН, на якому накип утворюється з подвоєною силою. Чистка виконується за допомогою спеціальних засобів або механічним способом. Якщо випадок запущений, то знадобиться заміна нагрівального елементу.
 • Заміна магнієвого анода: ця деталь служить для захисту бака від корозії, тому термін придатності всього рік, максимум два.

Що потрібно враховувати власникам бойлерів?

 
Довга і стабільна робота водонагрівача можлива тільки при регулярному чищенні. Кілька корисних порад для власників бойлерів:
 
 • робочу температуру рекомендується виставляти в межах 55-60 градусів;
 • щоб запобігти розвитку бактерій, раз на місяць рекомендується виконувати прогрів до 90 градусів;
 • якщо пристрій не використовуватиметься найближчі 3 дні, то його можна відключити;
 • автоматичне включення і виключення бойлера дозволяють використовувати його постійно, без необхідності самостійно вимикати після нагрівання води;
 • при виникненні перших "симптомів" слід відразу ж виконати очистку агрегату.
 
Бойлер - "розумний" прилад, який може прослужити не один рік, якщо своєчасно виконувати чистку водонагрівача і стежити за станом техніки. Потрібно пам'ятати, що профілактичні заходи обійдуться в кілька разів дешевше повноцінного ремонту або заміни водонагрівача.
в Інженерні системи Переглядів: 37 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість П'ятниця, 25 вересня 2020