Facebook

Теплоакумулятор - важливий елемент системи опалення комфортного і безпечного дому

Теплоакумулятор, він же тепловий акумулятор, він же буферна ємність - з кожним роком завойовує все більшу популярність, як один з важливих елементів системи опалення приватного будинку.

Більш того, в деяких європейських країнах використання твердопаливних котлів опалення без теплоакумуляторов взагалі заборонено, причому, список таких країн постійно поповнюється. Та й в нашій країні темпи продажів теплоакумуляторов для котлів опалення рік від року демонструють неухильне зростання.

Деякі вітчизняні виробники налагодили випуск аккумулирующих емкостей для систем отопления, розроблених спеціально для наших умов і кліматичних особливостей нашої країни. Спробуємо розібратися, яке призначення даного виду обладнання, в чому його особливості, а головне - що дасть установка теплоакумулятора конкретному власнику приватного будинку, і як підібрати саме те, що потрібно.

Теплоакумулятор і його використання з теплоджерелами різного типу

Принцип роботи теплоакумулятора дуже простий: його головне завдання - накопичувати теплову енергію, коли в системі опалення є її надлишки, і віддавати це тепло в період його дефіциту, тобто коли джерела тепла не працює. Звідси випливає і головний висновок - найбільш ефективно використовувати теплові акумулятори з тепловими джерелами, які мають яскраво виражений періодичний характер роботи.

До них відноситься більшість твердопаливних котлів, дуже поширених як у нас, так і за кордоном. А також стрімко набирають популярність, особливо на півдні, сонячні колектори. Зрозуміло, що твердопаливні котли нагрівають воду тільки під час топки, а сонячні колектори не приносять користі в нічний час.

Але це ще не все, навіть електричні опалювальні котли в поєднанні з теплоакумулятором можуть бути більш ефективними. Якщо різниця між денними і нічними тарифами на електроенергію значна, наприклад, нічний тариф менше денного більш ніж в 2 рази, можна зробити систему опалення в будинку таким чином, щоб електрокотел працював тільки в нічний час, а вдень опалювати будинок за рахунок тепла, накопиченого в теплоакумуляторе. До речі, беручи до уваги вибухове зростання тарифів на електроенергію, економічна доцільність такого рішення стає актуальною.

Ще одним фактором, що визначає ефективність використання теплових акумуляторів, є те, що теплоакумулятор може стати ланкою, що поєднує відразу кілька джерел тепла. Іншими словами, при необхідності - наприклад, коли вартість сонячних колекторів ще більш знизиться, а ефективність підвищиться - ви зможете без істотних змін перебудувати систему опалення в своєму будинку так, щоб по максимуму опалювати приміщення за рахунок дешевої енергії сонця, але при цьому, коли сонця немає, застосовувати твердопаливний котел.

У цьому випадку з'являється можливість в повному обсязі накопичувати весь надлишок тепла, а потім, віддавати його в міру необхідності. Фактично теплоакумулятор дозволяє використовувати різні джерела теплової енергії з мінімальною в поточний момент вартістю і при цьому забезпечує стійкість системи за рахунок переключення між ними. Звичайно, така можливість є не у кожного теплового акумулятора - слід вибрати потрібну модель заздалегідь.

в Все для дому Переглядів: 385 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 16 жовтня 2018