Facebook

Особливості встановлення кондиціонерів

Досить часто покупці вибирають кондиціонери тільки за їх технічними характеристиками, не звертаючи при цьому особливу увагу на нюанси процесу монтажу. Після покупки виявляється, що будь-які особливості кімнати не дозволяють здійснити монтаж обладнання або ж ефективно його використовувати. Щоб з Вами такого не сталося, ми розповімо більш детально про монтаж різних типів кондиціонерів.

Весь процес ділиться на три етапи: монтаж зовнішнього і внутрішнього блоку, прокладки фреонових трас і електричного кабелю.

Монтаж і встановлення кондиціонера полягає не просто в його закріпленні і підключенні до електромережі. Це цілий комплекс різних робіт, який вимагає професійного підходу. Пам'ятайте, що навіть невеликі помилки при монтажі можуть стати причиною подальшої поломки і зниження продуктивності пристрою. Тому краще довірити ці роботи фахівцям, щоб уникнути подібних проблем.

Кожна спліт-система складається з внутрішнього і зовнішнього блоку. Роботи по установці проводяться за наступним алгоритмом:

  • проробляється отвір в стіні з невеликим ухилом, який потрібен для зливу конденсату;
  • на зовнішній стіні фіксуються кронштейни, на яких закріплюється зовнішній блок;
  • блоки з'єднуються фреоновою магістраллю;
  • закріплюється внутрішній блок;
  • приєднується електропровід;
  • проводиться вакуумування труби з фреоном, що позбавити вас від зайвого повітря і зменшити навантаження на двигун.

Кондиціонери - це досить складні прилади, тому правильно виконати монтаж зможе не кожен. Тут потрібні певні знання і навички, наявність спеціальних інструментів. Основне правило - міцне і надійне кріплення зовнішнього блоку. Запас міцності кріплення кронштейнів повинен бути розрахований на 12-60 кг. Крім правильного підбору кріпильних гвинтів слід звернути увагу і на особливості самої стіни. Якщо зовнішня стіна утеплена пінопластом, то кронштейн все одно потрібно кріпити до стіни.

Найпростішим монтажем відрізняються колонні кондиціонери. Вони встановлюються на підлозі біля стіни, не потрібують будь-якого закріплення. Такий варіант підійде для офісу, холу площею понад 100 квадратних метрів. Настінні спліт системи підійдуть для приміщень 15-50 м² (офісів, квартир, магазинів). Внутрішній блок закріплюється на стіні. При виборі враховуйте габарити приміщення і вагу, яку може витримати стіна. Касетні і канальні пристрої монтуються в підвісну стелю. Тому вони непомітні і не займають житлового простору. Рекомендуємо вибирати таке обладнання ще на етапі будівництва або ремонту. Такий потужний кондиціонер зможе охолодити великий торговий зал, кафе, виробниче приміщення площею 200-400 квадратних метрів. Якщо в приміщенні немає підвісної стелі, то можна звернути увагу на підлогово-стельові моделі. Якщо ви не хочете витрачати час і гроші на дорогі монтажні роботи, то вибирайте моноблоки (віконні або мобільні кондиціонери). Вони підійдуть для квартир, невеликих магазинів, підсобних приміщень.

На сьогодні кондиціонер вже не є розкішшю. Це невід'ємна деталь технічного оснащення будь-якого приміщення. Всім нам хочеться комфорту і затишку. Щоб цього домогтися необхідно врахувати всі тонкощі і не слід економити на проведенні монтажних робіт.

в Все для дому Переглядів: 990 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість П'ятниця, 28 січня 2022