Facebook

Садимо і доглядаємо за яблунею

З появою дачі у будь-якого садівника виникає прагнення посадити на своїй ділянці кілька дерев яблунь. Гостро постає питання підбору саджанців і їх правильної висадки. Завдання нелегке, але цілком вирішуване. Важливо пам'ятати, від правильності дій, залежить родючість майбутнього саду.

Перед покупкою саджанців яблуні слід визначитися з вибором сорту, а також висотою майбутнього дерева. Існує ряд дуже великих яблунь, для зростання яких буде потрібно значна частина ділянки, а також карликові дерева. При покупці відбір саджанців слід проводити особливо ретельно. Деревця з листочками не підійдуть і можуть не прижитися. Корінь повинен бути злегка вологий, а стовбур без пошкоджень. Краще купити саджанці яблуні, яким вже є два роки. Такі яблуні почнуть швидше плодоносити.

Яблуня ставитися до перекрестноопиляющееся деревам, тому дуже важливо посадити її поблизу інших яблунь. Місце для посадки слід підготувати заздалегідь. Буде потрібно яма глибиною 60 см і діаметром до 1 метра. У грунт вносяться органічні добрива, які перемішуються з основною землею. Кращий час для посадки це осінній або весняний період. Під час посадки необхідно розправити і рівно розкласти все коріння рослини. Після того, як посадка була здійснена необхідний рясний полив. Поруч з деревом слід встановити кол і акуратно прив'язати до нього ствол. Перед настанням зими необхідно вкрити стовбур дерева ялиновими гілками. Щоб захистити його від холодів.

Думки садівників про те, коли ж правильно висаджувати рослини, взимку або восени розділяються.
Осіння посадка. Оптимальний час - середина жовтня. Грунт повинна бути вологою. Осінній сезон багатий дощами, тому необхідність в поливі яблунь зводиться на нуль. Садовод тим самим полегшує собі роботу.

Глибина ями повинна бути приблизно 70 см. Ширина близько 100 см. Грунт необхідно підбирати пухку. Можна використовувати добрива, це залежить від бажання дачника.

Весняна посадка. Грунт повинен прогрітися. Кращий період в цей сезон - до першої відлиги. Коріння зможуть швидко відновитися. Ями краще підготувати восени або за місяць до висадки. Полив рослин слід проводити вчасно. Посаджені навесні саджанці принесуть плоди на рік раніше тих, що почали приживатися восени.

Головне в догляді за молодим рослиною - своєчасна обрізка. Це необхідно для формування крони майбутнього дерева. Першу обрізку слід проводити ще до появи перших нирок. Після посадки рослина потребує поливу. За літній період варто виробити не менше 4 рясних поливів грунту. Молода рослина також потребує добривах мінерального і органічного характеру. Відповідний процес висадки принесе хороший результат на садовій ділянці.

в Сад і дача Переглядів: 2910 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 11 серпня 2022