Facebook

Придбання квартири в новобудові: переваги і ризики

Багатьох потенційних покупців житла в новобудовах хвилює питання: наскільки вигідно таке придбання і як не стати при цьому жертвою «нечистоплотних» забудовників. Розглянемо докладніше переваги і ризики подібних угод.

Об'єктивні переваги новобудови видно неозброєним оком. Будь-яка квартира в новому будинку - це сучасне житло з поліпшеним плануванням і сучасними комунікаціями. Крім того, вартість квадратного метра на первинному ринку нерухомості, як правило, на 10-15% нижче, ніж на вторинному.

Можливості вибору метражу, планування і поверху, які надають новобудови Києва або будь-якого іншого міста і, зокрема, проспект победы жк , також є вагомими аргументами на користь придбання нової квартири. Житло на вторинному ринку з максимально підходящими під вимоги покупця параметрами знайти набагато складніше.

Такі угоди економічно вигідні, так як покупець новобудови може вибрати одну з декількох форм оплати: розстрочку, іпотеку (зараз процентні ставки по іпотеці почали знижуватися) або 100-процентну оплату. До того ж квартири, які пропонують новобудови Києва, починають продаватися ще на початкових етапах будівництва, і в цей момент житло можна придбати приблизно на 25-30% дешевше, ніж після того, як будинок здадуть в експлуатацію.

Житло з первинного фонду має цілий ряд соціально-юридичних переваг. В даному випадку покупець може бути впевнений в тому, що квартирою в новобудові до нього ніхто не володів, а це значить, що спірних ситуацій, пов'язаних, наприклад, з випискою неповнолітніх осіб тощо при оформленні документів не виникне.

При покупці квартири в новобудові Києва або будь-якого іншого українського міста на стадії будівництва основними ризиками, з якими може зіткнутися інвестор, є:

  • зрив термінів здачі об'єкта в експлуатацію;
  • «подвійний» продаж (зараз зустрічається вкрай рідко);
  • суттєва зміна забудовником характеристик квартири;
  • договір, не в повній мірі відображає інтереси покупця.

Уникнути подібних ризиків і максимально убезпечити себе легко. Для цього необхідно перевірити «чистоту» забудовника (наявність всіх дозвільних документів і т.п.). Якщо це можливо, ознайомитися з історією (репутація, досвід роботи) компанії і оглянути об'єкти, які вже здані в експлуатацію. Всі угоди, пов'язані з нерухомістю, краще здійснювати за сприяння досвідченого юриста.

в Все для дому Переглядів: 3563 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 08 червня 2023