Facebook

Як вибрати правильний кондиціонер

Якими бувають кондиціонери, в чому переваги одних перед іншими.

 

Незважаючи на те, що поки погода нас не балує, до літа потрібно готуватися зазделегіть. А значить, ми переодягнемося в легкі сукні, спідниці, штани та босоніжки, почнемо скаржитися на нещадне сонце. У місті в приміщеннях, особливо в панельних будинках, буде дуже жарко, відкрити навстіж вікна - це не завжди вихід з положення. Адже у міських жителів під вікнами Садове кільце, Третє транспортне або просто широка проїжджа вулиця, дим і кіптява з якої осідає в квартирі. Один з найкращих засобів порятунку жарким літом - це кондиціонери Toshiba. Сьогодні ми розповімо, якими бувають кондиціонери, чому одні краще інших.

Робота кондиціонера полягає в тому, що він споживає електричну енергію і виробляє холодильну потужність. Ефективність домашнього кондиціонера визначається виробленням холоду на одиницю енергії. Чим більше він виробляє холоду, тим ефективнішою буде його робота. Цю інформацію виробник вказує на упаковці, так що шукайте абревіатуру EER, яка позначає коефіцієнт енергоефективності, і дивіться, щоб він був у діапазоні від 2.5 до 3.5.

Купуючи кондиціонер, перше, про що варто задуматися, це те, наскільки потужним повинен бути апарат для того, щоб адекватно охолодити приміщення. Потужність кондиціонера визначається в британських теплових одиницях (BTU), вихідна потужність - в кіловатах. Від цього залежить і розмір кондиціонера: занадто великі будуть витрачати багато енергії, а маленькі - охолоджувати кімнату недостатньо. Для спальні підійде варіант 80 Вт на квадратний метр, тоді як для вітальні трохи більше, близько 125 Вт. Так, для приміщення розміром 30 кв. м буде потрібен апарат потужністю 3,75 кіловат.

Що таке спліт-система

Насправді англійське словосполучення split system перекладається як «кондиціонер». Але ми словами спліт-система позначаємо певний вид кондиціонера (як приклад - кондиціонери NeoClima), найпопулярніший для охолодження повітря в житлових і громадських приміщеннях. Слово split перекладається як «розщеплювати», і це неспроста. Спліт-система дійсно складається з двох частин: внутрішньої і зовнішньої.

Внутрішній блок - це випарник, зовнішній - компресорно-конденсатний агрегат. Крім компресора і конденсатора в зовнішньому блоці знаходиться вентилятор. Його найчастіше встановлюють за вікном на стіні, на балконі або в підсобному приміщенні. Ми часто бачимо цей блок на вулиці, безпомилково визначаючи, що в приміщенні встановлено кондиціонер. Внутрішній блок кріпиться безпосередньо в кімнаті або залі. Його завдання - охолоджувати або нагрівати повітря, фільтрувати його.
Спліт-системи бувають підлогові, стельові, колонні, але найпопулярніші з них - настінні. Вони дуже ефективно виводять тепло або холод за рахунок того, що шумлива частина кондиціонера винесена на вулицю. Такі апарати найчастіше встановлюють в квартирах і офісах. Потік повітря можна змінювати за допомогою рухливих жалюзі.

в Все для дому Переглядів: 2909 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 11 серпня 2022