Facebook

Особливості вибору керамічної плитки

Керамічна плитка використовується в якості оздоблювального матеріалу для внутрішніх частин приміщення вже впродовж декількох століть. Це цілком зрозуміло, тому що цей матеріал зберігає свої експлуатаційні характеристики незмінними досить довго. Звичайно, в тому випадку, якщо до процесу її вибору поставитися відповідально. Не менш важлива і грамотна укладання керамічної плитки.

Купуючи плитку, варто звернути увагу на точну відповідність розмірів декількох плиток. Чим дорожче і якісніше плитка, тим меншою мірою вони повинні відрізнятися. Якщо різниця між плитками менше 0,5 мм, то можна стверджувати, що вони відносяться до високого класу. Різниця в 1 мм і більше говорить про те, що перед вами - оздоблювальний матеріал економ-класу, розраховувати на чудові характеристики якого не варто.

Не менш важлива рівність сторін плитки. Для того щоб перевірити її, необхідно розмістити п'ять-шість плиток, довільно вибраних з однієї партії, поруч один з одним на рівній поверхні, максимально зсунувши їх. Чим менший зазор утворюється між сусідніми - тим краще. Це означає, що оброблені поверхні після завершення буде мати акуратний вигляд, а затирочні шви будуть рівними.

Що стосується розмірів, то купити керамічну плитку великих розмірів краще для приміщень, що не випробовують недоліку в площі. Це в значній мірі скоротить час проведення оздоблювальних робіт. Плитки невеликого розміру підійдуть для обробки неоднорідних поверхонь, що має виступи або ніші.

В обов'язковому порядку необхідно перевірити кожну плитку перед придбанням. Вона повинна бути гладкою, з однаковим кольором на різних ділянках, не мати відколів і подряпин.

Значущий момент - це необхідна кількість такого оздоблювального матеріалу. Прорахувавши площа поверхонь, необхідно додати до отриманої суми 10-15%. Такий запас необхідний на випадок виникнення форс-мажорних обставин, наприклад, псування матеріалу.

Що стосується вибору кольору і фактури, то варто керуватися виключно особистими уподобаннями. Але темна плитка є більш вибагливою у догляді, так як на ній помітні патьоки і розводи від води, миючих засобів. Аналогічна ситуація з глянцевою поверхнею. Тому найбільш практичним варіантом вважається світла матова плитка, можливо, з незначною хроматичної структурою.

в Облицювання Переглядів: 2160 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Середа, 21 серпня 2019