Facebook

Як вибрати бетон для проведення будівельних робіт

Практично будь-яке будівництво не обходиться без використання бетону. Цей будівельний матеріал однозначно вам знадобиться для заливки фундаменту, створення стяжок і конструкцій, експлуатація яких передбачає наявність великих навантажень. Так як бетон використовується в різних галузях будівництва і в різних умовах, то існують різні сорти бетону, які володіють різними властивостями. Тобто, при виборі цього матеріалу вкрай важливо вибрати саме той сорт бетону, який буде найбільшою мірою, прийнятний у ваших умовах. Розглянемо, якими характеристиками може володіти бетон.

Однією з найважливіших характеристик бетону є коефіцієнт плинності. Чому ця характеристика є настільки важливою? Уявіть, що в ході будівництва у вас виникла необхідність залити бетон в форму. У цьому випадку бетон повинен заповнювати форму таким чином, щоб не утворювалися повітряні порожнини, і форма заповнювалася повністю. Тобто матеріал повинен володіти великим коефіцієнтом плинності і у випадку, якщо ви виберете бетон з неприйнятними характеристиками, то в підсумку конструкція вийде нетривкою. За рахунок чого бетону надається необхідний параметр плинності? Робиться це за рахунок додавання в матеріал пластифікаторів і тут варто звернути вашу увагу на одну важливу обставину.

Деякі будівельники для того, щоб домогтися потрібної текучості бетону додають в нього воду. Дійсно, розведений водою матеріал набуває більшої плинність, але при цьому якісні характеристики бетону різко знижуються. Наприклад, якщо при виготовленні розглянутого матеріалу використовувався цемент марки триста, то після розбавлення водою характеристики міцності цементу впадуть як мінімум до марки двохсот, тобто матеріал придбає зовсім інші якісні характеристики, зменшиться його міцність. Крім цього до складу бетону крім цементу входять і інші градієнти, кількість яких точно розраховується при виготовленні матеріалу. Поява зайвого відсотка вологості порушує баланс змісту цих градієнтів і зрозуміло, що ні до чого хорошого це не приведе. Все це говорить про те, що розбавляти бетон водою ні в якому разі не можна.

Іншим важливим якісним показником бетону, є його морозостійкість. Що таке морозостійкість? Ця характеристика показує, наскільки добре матеріал буде переносити низькі температури, що для умов експлуатації будівельних матеріалів в нашій країні важливо. Показник морозостійкості бетону з'ясовується в ході його випробувань, в ході яких матеріал піддається впливу низьких температура потім нагрівання. Цей цикл заморозки - розморожування повторюється багато разів і чим більше цих циклів витримає матеріал, тим більше його морозостійкість. Тут варто відзначити, то даний показник буде особливо актуальний у випадку, якщо ви збираєтеся використовувати бетон для заливки фундаменту.

в Будівельні матеріали Переглядів: 2684 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 11 серпня 2022