Facebook

Нові можливості в сфері виготовлення конструкцій і виробів із залізобетону

 

У виробництві і застосуванні виробів із залізобетону завод залізобетонних конструкцій повинен орієнтуватися на сучасні європейські та світові стандарти. Йдеться як про вдосконалення технологій виготовлення бетонних сумішей, так і стандартів у виробництві готових ЗБВ. Оскільки будівельний ринок в Україні знаходиться в стадії активного розвитку і зростання, ноу-хау, які застосовуються для армованого бетону, користуються попитом і впроваджуються в життя.

Створення бетонних сумішей нового покоління

Основа якісних конструкцій із залізобетону - це правильний підбір компонентів для замішування бетонних сумішей. На сьогоднішній день існує більше 1000 різновидів бетону, в тому числі і спеціально створені суміші з наступними домінуючими якостями:

 • Підвищена стійкість до розтріскування;
 • Підвищена морозостійкість;
 • Посилена міцність;
 • Стійкість до появи корозії;
 • Підвищена довговічність;
 • Водонепроникність.

Так, з останніх розробок успіхом користується цементний склад з додаванням мікроволокон і найдрібніших частинок кремнезему. Такі суміші отримали назву DSP-композитів. У них реалізовано відразу дві корисні властивості: високий супротив стирання бетону і підвищена міцність (показники стійкості на стиск для такого бетону перевищують 270 мПа).

Виробництво нових виробів з армованого бетону

Ще одна тенденція у виробництві ЗБВ - це розробки полегшених видів залізобетону. При цьому готові вироби не повинні втрачати міцність при зниженні загальної ваги конструкції. До числа таких розробок відноситься теплоізоляційний бетон з максимально зменшеною вагою: суперлегкий бетон має масу менше 100 кг в 1 метрі. Ще одна розробка - це теплоізоляційні бетонні вироби з використанням магнезії в якості сполучного компонента. Такі магнезіальні бетони володіють відмінною теплоізоляцією, стійкі до вогню, мають високу міцність на стиск і вигин, а також резистентні до стирання. На додаток до цього, бетони з використанням магнезіальних в'яжучих мають бактерицидні якості і не володіють великою вагою.

Відповідно до потреб ринку, все більшої популярності набувають особливі види бетону:

 • Радіоекрануючий - надійно захищає від більшості видів електромагнітного випромінювання. Цей бетон виготовляється з екологічних компонентів і має високі показники поглинання випромінювання.
 • Кислотостійкий - бетон, незамінний для використання в агресивних середовищах. Він стійкий до впливу основних видів кислот за рахунок додавання до складу рідкого скла.
 • Бетон с високою електропровідністю. Він не тільки дозволяє проводити електроімпульси, але і знімає статичну електрику.
 • Бетон з високою стійкістю до радіаційного випромінювання. Цей вид належить до надважких бетонів. Він має в своєму складі велику кількість води, зв'язаної за допомогою хімічних реакцій при створенні.

Крім розробок спеціальних сумішей з вираженими характеристиками і розробок в області зниження ваги, сфера виробництва ЗБВ також постійно модернізує самі процеси виготовлення виробів і конструкцій, розширює номенклатуру виробів.

Технології в ЗБВ: що використовується сьогодні?

Незважаючи на досить велику номенклатуру ЗБВ (а сьогодні вона налічує понад 1000 видів виробів з армованого бетону: від такої простої форми, як дорожня плита до складних конструкцій за індивідуальним замовленням забудовника), всі технології виробництва можна умовно розділити на 4 основних типи.

 1. Технологія агрегатно-поточного виробництва - це відливання готових виробів в спеціальних формах і подальше їх транспортування спеціальними видами транспорту для підігріву в ямних камерах.
 2. Технологія з використанням підіймальних столів: вироби заливаються на спеціальних столах-формах і підігріваються за рахунок вертикального підйому.
 3. Карусельна технологія - це процес виробництва, що нагадує класичний конвеєр, але замість конвеєрної стрічки для переміщення виробів між етапами виготовлення застосовуються роликові механізми.
 4. Касетна технологія - відлив виробів в спеціальних металевих формах-касетах, встановлених вертикально в рамі. Їх транспортування здійснюється за допомогою гідроциліндрів.

Сьогодні над удосконаленням технологій виробництва ЗБВ трудяться багато вчених і фахівці-практики, розробляючи нові способи замішування, виливки, транспортування готових виробів. І скоро їх нові розробки вже стануть реальністю!

 

в Будівельні матеріали Переглядів: 992 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 03 грудня 2022