Facebook

Ламінат на підлогу. Вибір покриття для житлових приміщень

Ламінат вважається бюджетним видом підлогового покриття, але це не зовсім так. Безумовно, на ринку можна знайти і дуже дешеві види ламінованих панелей не більше 150 грн за 1 м2, але існує і ламінат преміум-класу, ціна якого перевищує 1000 грн за 1 м2.

Насправді якісне ламіноване покриття для підлоги від laminat-parket.com.ua/laminat може бути більш стійким, ніж, наприклад, паркетна дошка. Це пов'язано з тим, що ламінат не піддається перешліфовуванні, і відреставрувати його не представляється можливим, пошкоджені панелі можна тільки поміняти.

Ламіновані панелі високої якості мають стійкість не тільки до стирання, але і до подряпин, плям, високій температурі і, що дуже важливо, до води. Тобто свіжі плями від гарячого жиру або впала сигарети можна змити без проблем за допомогою легкого миючого засобу.

Вибір ламінату. Розміри і будова

Ламінат, як правило, складається з трьох шарів деревних і синтетичних матеріалів.

  • Нижній стабілізуючий шар - це пластик або папір, просочений смолою меламіну.
  • Середній шар - плита HDF або MDF (високої або середньої щільності).
  • Зовнішній шар - багатошаровий ламінат високого тиску (HPL), який в свою чергу складається з отверділих синтетичних смол, що додають матеріалу твердість і гладкість, і плівки або просоченої смолами паперу з малюнком для декоративності.

Краї панелей зазвичай профільовані таким чином, щоб забезпечити монтаж без клею, але є продукція, підготовлена ​​для клейового з'єднання.

Зазвичай панелі мають форму прямокутника довжиною від 800 до 2600 мм, шириною від 150 до 400 мм і товщиною від 7 до 14 мм. В асортименті деяких фірм можна зустріти ламинат не прямокутної, а квадратної або ромбовидної форми.

Різновиди ламінату

Зрідка трапляються й складальні панелі, які крім звичайних планок містять в комплекті елементи, за допомогою яких можна створити візерунок - вузькі смуги, невеликі ромби, багатокутники контрастного або спорідненого кольору.

Крім того, панелі можуть бути одно-, дво- три- та багатосмуговими. Це означає, що на їх поверхні земітовано малюнок паркетних планок, покладених палубним способом. Однополосний ламінат від laminat-parket.com.ua являє собою одну планку, двосмуговий - дві, і так далі. Розміри панелей не надто впливають на швидкість укладання (за винятком набірного ламінату) і мають скоріше естетичне значення.

в Все для дому Переглядів: 508 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість П'ятниця, 22 лютого 2019