Facebook

Який стабілізатор напруги вибрати. Кращі стабілізатори напруги для дому

Якщо ви живете в приватному будинку, то напевно стикалися з раптовим відключенням електрики. Коли відбувається просадка напруги в мережі, побутова техніка в кращому випадку просто відключиться, в гіршому - зламається. Проблеми з напругою з'являються з різних причин. Наприклад, через старої проводки, сусідства з великим споживачем електроенергії (наприклад, насосною станцією) або через те, що розподільна підстанція була побудована давно і вже не справляється зі збільшеним навантаженням.

Що робити?

Якщо в будинку періодично виникають перебої з подачею електрики, рекомендуємо обзавестися стабілізатором. Як його вибрати і якими перевагами володіють найпопулярніші моделі - в нашому огляді, а подробнее ви можете дізнатися про стабілізатори на сайті elektro.in.ua.

За що відповідає стабілізатор

Головне завдання стабілізатора - вирівняти вхідна напруга. Якщо брати за норму напруга 220 В ± 10% (198-242 В), то вхідна напруга може бути як зниженим, коли просадка доходить до 90 В, так і підвищеним при показниках до 260 В. За допомогою стабілізатора напруга на виході стає близьким до нормальному побутовому.

Тому зі стабілізатором напруги можна не турбуватися, що харчування до електроприладів буде надходити нерегулярно або що аварійні перепади напруги зашкодять обладнання.

Як вибрати стабілізатор напруги

Стабілізатори бувають однофазними і трифазними, а також цифровими і електромеханічними (Латерна).

Залежно від типу мережі живлення стабілізатори поділяються за значенням вихідної напруги на однофазні (220 В) і трифазні (380 В). Вибір залежить від того, як напруга підведена в будинок. Якщо підведено однофазну напругу, підійде тільки однофазний стабілізатор від elektro.in.ua. Якщо до вашого будинку підведено трифазну напругу, є 2 варіанти: купити один трифазний стабілізатор або три однофазних.

Цифрові або електронні стабілізатори, в свою чергу, діляться за способом комутації на релейні і тиристорні.

Релейні стабілізатори - найпопулярніші, тому що мають ряд переваг:

  • надійні
  • витримують перевантаження
  • довговічні
  • швидко реагують на перепади
  • приймають вхідна напруга в будь-якому діапазоні
  • не вносять радіоперешкод, тому підходять для використання з різними електроприладами
  • компактні - можуть бути встановлені в квартирах

Тиристорні моделі використовують для роботи з устаткуванням, що вимагає високої точності вихідної напруги, наприклад, медичним. Але вони менш надійні і не так зручні в експлуатації. Ще один мінус - ціна самого стабілізатора і ремонту в разі поломки. Для роботи телевізора, холодильника та іншої побутової техніки надмірна точність не потрібна - всі ці прилади нормально працюють при напрузі 220 В ± 10%.

в Електрика Переглядів: 536 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 20 червня 2019