Facebook

Розумний підхід до проектування альтанки

Кожен знає, що таке альтанка в саду або на заміській ділянці. Це невелика окрема конструкція з дахом, що стоїть на газоні і призначена для зустрічі гостей, чаювання та інших заходів. Беручи до уваги, що альтанка є звичайним будинком в мініатюрі, то до її будівництва підходять так само ретельно: потрібно проект, ескізи, планування, конструктивні рішення для покрівлі, фундаменту і стін. Починають з ландшафтного оточення. Якщо сад невеликий за розміром, то альтанку треба зробити малого обсягу і більш витонченою по конструкції, щоб вона не виділялася на тлі декоративних чагарників.

Ще один важливий фактор - число людей, які відвідують простір усередині альтанки. Існує приблизна норма в 4 квадратних метра для однієї людини. Зазвичай площа становить від 10 до 20 квадратних метрів в залежності від кількості членів сім'ї.

Якщо ви плануєте під дахом альтанки розмістити стіл і поставити навколо крісла або стільці на кількох людей, то у споруди внутрішній діаметр повинен становити не менше 3 метрів. При цьому для зручності мінімальна висота складає від 2,5 до 2,7 метрів. Якщо всередині не буде столу, а просто лавки, то можна обмежитися діаметром 2,2 метра.

Друзі сайту: вас може зацікавити швидка доставка шариков киев, яку ви можете замовити за доступними цінами.

Грамотне проектування альтанок вимагає вибору фундаменту під її основу. Це можуть бути невеликі бетонні подушки або металеві гвинтові палі. Вага альтанки разом з її відвідувачами невеликий, тому не потрібно спеціального геологічного дослідження для визначення міцності грунту.

Далі по зовнішній архітектурі альтанки бувають відкритого і закритого типу. Перший варіант збирається з дерев'яного настилу і стовпів, які стануть основою для кроквяної конструкції даху. У другому варіанті стіни викладаються з бруса з віконними і дверними отворами.

Конструкція даху збирається на основі такого ж походу, як і у звичайного будинку. Основна вага покрівлі сприймають кроквяні ноги, які радіально розходяться з самої верхівки і спираються на стовпи або стіни. Якщо це звичайна прямокутна скатний дах, то в якості опори використовується мауерлат і коньковий прогін. Зверху кріплять дерев'яну обрешітку для рівномірного перерозподілу навантаження від покрівельного покриття. А зверху її встановлюють листи металочерепиці. Але це не єдиний матеріал, який можна використовувати для зовнішнього покриття. Якщо у вашому регіоні невеликий рівень снігового покриву, то підійде м'яка бітумна черепиця. Для зовнішньої і внутрішньої обробки використовується вагонка, сайдинг і будь-який інший зручний і красивий матеріал.

в Сад і дача Переглядів: 3213 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 11 серпня 2022