Facebook

Який колектор для теплої підлоги вибрати - види, варіанти і схеми установки

Коли облаштовується водяний обігрів підлогового покриття, буде потрібно укладання великої кількості контурів, що складаються з відрізків труб. Всіх їх необхідно завести на пристрій - колектор для теплої підлоги. Він призначається для роздачі гарячого і збору вже охололого теплоносія.

Види розподільних колекторів і їх призначення

Створення водяного обігріву для підлоги відрізняється великим числом контурів і не дуже високою температурою (35 -40 ° C) теплоносія, який циркулює по трубах. Єдиними нагрівальними котлами, здатними функціонувати в таких умовах, є газові конденсаційні прилади, але їх монтують вкрай рідко.

Всі інші агрегати на виході дають більш гарячу воду, але її з високою температурою запускати в систему не можна, оскільки підлога стане настільки гарячим, що по його поверхні буде неможливо пересуватися. Щоб знизити температуру, і потрібен колекторний вузол для опалення.

У ньому в певній пропорції змішується нагрітий теплоносій з подачі і остиглий, що надходить із зворотного трубопроводу. Потім за допомогою колектора для опалення для теплої підлоги він подається на контур.

Щоб подається в систему теплоносій мав у всіх контурах однакову температуру, він спочатку надходить на гребінку, що представляє собою пристрій, що має один вхід і кілька виходів. Цей прилад збирає з контурів остигнула воду і подає її до входу в котел і частково в вузол підмішування.
Бувають різні види колекторів для теплої підлоги. Вони можуть, як мати вузол підмішування, так і бути без додаткових навантажень.

Матеріали для виготовлення колектора для теплої підлоги

Виробляють сборные коллекторные узлы в Voltar для теплої підлоги з різних матеріалів:

  • Нержавіючої сталі. Вони найбільш довговічні, але дорогі.
  • Латуні. Відносяться до середньої цінової категорії. Якщо був використаний якісний сплав, вони служать тривалий час.
  • Поліпропілену. Є найдешевшими. Коли робота колектора теплої підлоги відбувається при невисоких температурах, тоді такий вибір можна назвати непоганим економним рішенням.

Комплектація колекторної групи

При укладанні водяної теплої підлоги протяжність всіх контурів повинна бути однаковою. Це потрібно для того, щоб тепловіддача у всіх петлею не відрізнялася. Але такий варіант можна зустріти рідко. Найчастіше в довжині контурів є різниця, причому немаленька.

З метою вирівнювання ступеня тепловіддачі в усіх зонах статі з обігрівом на що подає гребінку встановлюють витратоміри, а на зворотну гребінку монтують регулювальні вентилі. Регулятор потоку має вигляд приладу з прозорою кришкою з пластика, на яку нанесено градуювання. У корпус з пластика поміщений поплавок, який показує швидкість руху теплоносія в конкретній петлі.

Зрозуміло, чим менша кількість гарячої води пройде, тим нижче буде температура в кімнаті. Щоб відкоригувати режим обігріву, потрібно виміряти величину витрат на кожному контурі.

При даній комплектації колектора регулювання роблять вручну, користуючись вентилями, розташованими на зворотної гребінці. Витрата коректують поворотом ручки, що знаходиться на регуляторі. Для того, щоб було простіше орієнтуватися, коли монтується своїми руками колекторний вузол для теплої підлоги, кожен контур потрібно підписати.

Даний варіант не можна назвати поганим, але регулювати температуру і витрата теплоносія потрібно вручну, а це не завжди зручно. Щоб автоматизувати процес на входах встановлюють сервоприводи. Вони функціонують в парі з термостатами. Залежно від температури в кімнаті на сервопривід надходить команда щодо закриття або відкриття потоку в автоматичному режимі.

в Все для дому Переглядів: 2855 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Неділя, 25 вересня 2022