Facebook

Яку покрівлю вибрати для будинку

Покрівля

Покрівля - це верхній шар даху, який захищає будинок від опадів. Термін її служби без капітального ремонту - від 40 до 70 років, в залежності від матеріалу.

Покрівля буває м'якою і жорсткою, її роблять з металу, композитних і природних матеріалів. Різні види покрівлі продаються поштучно, у вигляді цілісних листів і рулонів. В магазині Panska Villa можна подивитись пример різноманітних видів покрівлі.

Яка покрівля прослужить довше
Середній термін експлуатації будинку без капітального ремонту - 50 років. Більшість видів покрівлі витримують цей термін, але є покрівля, яка служить понад 100 років.

Найдовговічніша - керамічна черепиця, а також алюмінієва і мідна покрівлі. Вони прослужать більше 100 років. Приблизно такий же термін служби у алюмінієвої і мідної крівлі.

Керамогранітна і цементно-піщана черепиця служить від 70 до 100 років.

Полімерно-піщана черепиця і шифер протримаються без ремонту 45 - 70 років.

Металочерепиця, фальцева покрівля, профнастил та інші види покрівлі зі сталі товщиною не менше 0,5 мм мають термін експлуатації від 30 до 50 років.

М'яка покрівля - руберойд, єврошифер, гнучка черепиця, бітумно-волокниста покрівля, ондулін, а також металочерепиця та профнастил зі сталі товщиною менше 0,5 мм можуть прослужити від 15 до 30 років.

З яких матеріалів виготовляють покрівлю
Сучасні матеріали для покрівлі за складом можна розділити на три групи: металеві, композитні та природні.

Металеві види покрівлі - це металочерепиця, фальцева покрівля та профнастил. Композитна покрівля: єврошифер, рулонний, гнучка багатошарова і композитна черепиця. Природні види покрівлі: шифер, руберойд, керамічна та цементно-піщана черепиця.

В якому форматі буває покрівля
Поодинокі або штучні типи покрівлі випускають у вигляді невеликих окремих елементів. Це керамічна, цементно-піщана, композитна і гнучка черепиця.

У вигляді цілісних листів випускають металочерепицю, фальцевую покрівлю, шифер, ондулін та єврошифер.

До рулонних видів покрівлі відносять руберойд, рулонну черепицю і тонку фальцевую покрівлю.

Чим хороша покрівля з керамічної черепиці
Керамічну черепицю роблять з глини, керамограніта або суміші піску та цементу. Вона виглядає красиво і витончено, витримує дощ, град, жар і холод, не горить і не вимагає додаткової тепло- і гідроізоляції. У будинках з такою покрівлею завжди комфортний мікроклімат, а під час дощу тихо.

Керамічна черепиця дорога і важка. Щоб витримати її вагу, конструкція даху повинна бути посиленою.

Чим відрізняється полімерно-піщана черепиця
Полімерно-піщану черепицю виготовляють з піску з полімерним сполучною складом і барвником пігментом. За властивостями вона близька до керамічної черепиці, але коштує в два рази дешевше і важить в два рази легше.

Занадто дешева полімерно-піщана черепиця вигорає на сонці і служить значно менше, а барвник може виділяти токсичні речовини при нагріванні.

Де використовують шиферну покрівлю
Шифер - листовий матеріал з цементної суміші з азбестовими волокнами. Шиферну покрівлю добре витримує спеку і холод, поглинає шум дощу і граду, не потребує тепло- і гідроізоляції, не горить і коштує недорого.

Шифер виглядає не дуже естетично, тому його зазвичай укладають на даху нежитлових будівель: гаражів, сараїв, підсобних приміщень, майстерень. Якщо листи шиферу змістяться або ослабнуть кріплення, покрівля може почати протікати. Шифер - матеріал крихкий, транспортувати його треба обережно. На такій покрівлі можуть рости мох і лишайники.

Які переваги та недоліки у металочерепиці
Металочерепиця - це сталевий, алюмінієвий або мідний лист фігурної форми, схожою на форму керамічної черепиці, з захисним цинковим або полімерним покриттям. Металочерепиця легше і дешевше керамічної черепиці, її можна швидко укласти на дах.

Металочерепиця вимагає додаткової тепло- і звукоізоляції, при дощі і вітрі шумить. Металочерепиця з оцинкованої сталі з часом піддається корозії.

в Будівельні матеріали Переглядів: 3083 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 28 листопада 2022