Facebook

Як зробити подіум у кімнаті своїми руками?

Подіум в інтер'єрі є не тільки оригінальним дизайнерським рішенням. Він ще й досить-таки практичний. І в цій статті ми дамо вам рекомендації про те, як можна буде у власній квартирі виготовити подіум своїми руками.

За визначенням подіумом називають зрозумілу на висоту 20-50 см над основним підлогою частину підлоги, що представляє тим самим собою «сцену», і призначену для реалізації самих різних функцій. Для чого при плануванні інтер'єрів дизайнери використовують подіум?

1. Подіум допомагає провести зонування приміщення.
2. Завдяки подіуму можна скорегувати НЕ своєму вдалі пропорції кімнати.
3. Розташоване під подіумом простір можна досить ефективно використовувати в якості місця для зберігання речей.

При прийнятті вами рішення про виготовлення подіуму, варто звернути увагу на кілька основних моментів, найважливішими з яких є місце розташування подіуму, і його висота. Остання повністю визначається висотою стель в квартирі, а також передбачуваним призначенням подіуму. У той же час він повинен розташовуватися таким чином, щоб не створювати жодних перешкод.

Слідом необхідно буде визначитися і з типом подіуму. Безпосередньо від призначення, поділяють технічні і декоративні подіуми. Останні призначені для трансформації простору приміщення і розділення його на зони, тоді як технічні подіуми покликані приховувати інженерні комунікації та будівельні конструкції.

У свою чергу в силу конструкційних особливостей існує розподіл подіумів на каркасні і монолітні. Для виготовлення монолітних подіумів використовуються бетону і цементно-піщана стяжка, укладка яких здійснюється по мокрій технології, тоді як каркасний подіум є дерев'яним або металевим каркасом, обшитим плитними матеріалами або чорновий дошкою.

Якщо вашим рішенням стає виготовлення подіуму монолітного типу, то майте на увазі, що він стане створювати додаткове навантаження на перекриття, а крім цього, ви також і не зможете використовувати простір під ним, так як монолітна конструкція цього не дозволить. У той же час він відрізняється своєю довговічністю, жорсткістю і є вологостійким.

Більш функціональний в усіх відношеннях каркасний подіум, адже ніша під ним може дуже ефективно використовуватися, але в той же час при виготовленні такого подіуму необхідно простежити, щоб конструкція володіла максимальною жорсткістю.

Для виготовлення такого подіуму вам попередньо необхідно буде провести демонтаж старого підлогового покриття, що в принципі не є обов'язковою умовою і актуально лише в тому випадку, якщо важливою стає навантаження на перекриття.

Слідом відбувається монтаж каркаса подіуму, для виготовлення якого прийнято використовувати в більшості випадків дерев'яний брус, товщина якого безпосередньо визначається висотою подіуму і передбачуваними навантаженнями, причому якщо говорити про навантаження на перекриття, то береться до уваги як сам вага подіуму, так і можливого навантаження на сам подіум. Для типових квартир допустимої за нормами вважається розподілене навантаження в 400-800 кг на квадратний метр.

Для початку встановлюють лаги, і закріплюють їх один з одним під прямим кутом за допомогою цвяхів. Перетин цих лаг має відповідати висоті підйому, а найбільш часто використовуваний крок становить 40 см. При необхідності подіум виконується на металевому каркасі, або на регульованих лагах.

Після того, як каркас буде готовий, можна приступати до обшивки подіуму за допомогою плитного матеріалу, і як правило таким матеріалом виступає водостійка фанера з товщиною в 16-18 мм, чорнова дошка, гипсоволоконних листи, або орієнтовано-стружкова плита. Для додання конструкції додаткової жорсткості, такі листи укладаються двома шарами способом вразбежку. У тому випадку, якщо у цих листів виходять надто великі розміри, їх необхідно порізати шматками не менше 60 × 60 см. Для компенсації деформації між листами залишаються невеликі шви.

Щоб поліпшити показники звукоізоляції, під опори і лаги подіуму поміщають звуковбирну стрічку з каучуку або спіненого поліетилену, або утеплювач з мінеральної вати.

Після того, як ви укладете на подіум чорнове покриття, саме час подумати про його декорі. У більшості випадків для таких цілей застосовують масивну дошку, ковролін, паркет, лінолеум, або керамічну плитку. Також можна обмежитися простою фарбуванням, а якщо ви обираєте в якості фінішного покриття паркет, вам необхідно попередньо зробити рівну стяжку, на яку укладається лист фанери, після чого і відбувається укладання паркетної дошки або паркету.

в Облицювання Переглядів: 6403 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 06 грудня 2021