Facebook

Як вибрати сталевий канат: види та особливості вибору

 
Навіть тонкий сталевий дріт здатний витримати великі навантаження на розтягнення і на розрив.
 
Міцність і опір розриву зростає багаторазово, якщо кілька таких дротів сплетені між собою. Саме ця властивість використовується при виготовленні канатів. Кілька дротів звивається в тонку пасмо, а потім і ці пасма переплітаються різними способами між собою. Способів плетіння кілька, і для кожного з них встановлені окремі стандарти.
 
На розрізі в поперечному перерізі сталеві канати стандарту виглядають як красивий розкрився квітка з широким сердечником, оточеним круглими пелюстками. Кожен з цих пелюсток складається з безлічі тонких дротів зібраних в пучок.
 
 
Класифікація канатів складна, але можна виділити кілька основних ознак.
 
  1. Спіральні одинарної завивки - канати, що складаються тільки зі сплетеної круглого дроту.
  2. Подвійної завивки - пасма сплетеного дроту в кілька шарів обвиваються навколо тонкого сердечника. Сердечник може бути металевим або синтетичного волокна.
  3. Потрійне плетення - це канати в яких на сердечник накручуються не пасма дроту, а канати подвійної завивки.
  4. За типом торкання шарів - лінійне, точкове, комбіноване.
  5. За призначенням - вантажні або вантажолюдські. До речі, придбати сталевий канат високої якості ви зможете, перейшовши за посиланням shop.stalkanatsilur.com.ua/ru/ropes/ вже зараз.
 

Використання канатів і особливості вибору

 
Область використання канатів обширна. З них зроблені стропи для кріплення вантажів підйомними кранами, ними оснащені лебідки та інші види підйомників. За допомогою канатів піднімаються і опускаються ліфти, перетинають річки пороми. На міцних тросах кріпляться підвісні мости. Всі підйомні механізми шахт також оснащуються міцними канатами.
 
Єдине докладний посібник з вибору сталевих канатів скласти неможливо через різні вимог за технічними характеристиками виробів, які використовуються в різних промислових галузях. Основною характеристикою, що визначає допустиму область використання виробів, є міцність. Так, наприклад, для оснащення вантажопідйомників, будівельної спецтехніки, ліфтів і підвісних мостів рекомендується використовувати канати, виготовлені за стандартами.
 
Виробники зобов'язані наносити на продукцію маркування відповідно до стандарту. Саме вона може бути орієнтиром при виборі канатів. 
в Будівельні матеріали Переглядів: 619 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 27 вересня 2021