Facebook

Нітрофоска і нітроамофоска: склад, чим корисні, коли додавати, відмінності

 
Для живлення ґрунту і підживлення рослин використовують різні добрива. Дуже часто плутають нітроамофоску і нітрофоску, формула дії у них схожа. Вони мають деякі відмінності, про них розповімо в статті. Ви дізнаєтеся, чим корисні добрива, коли додавати, плюси та мінуси їх використання.
 

 Склад, користь і відмінності добрив

 
Нітрофоска і нітроамофоска є комплексні добрива. Відрізняються вони кольором і концентрацією декількох основних речовин. Являють собою гранули, які при попаданні в ґрунт і воду легко розчиняються, розпадаються на іони і швидко вбираються рослинами і деревами. До речі, якщо вас цікавить нітроамофоска ціна, то переходьте за посилання.
 
На перший погляд можна сказати, що це два схожих добрива - нітрофоска і нітроамофоска, відмінності можна побачити, якщо детально вивчити склад і принцип дії. Розрізняються і агрегатні стани допоміжних компонентів, які знаходяться в складі даних препаратів. Досвідчені агрономи і садівники вибирають добриво, виходячи з потреб конкретних рослин.
 
Нітрофоска найбільше підходить для кислого і нейтрального ґрунту. Принцип дії заснований на швидкому впливі азоту, що входить до складу фосфор забезпечує більш тривалий ефект. Препарат може бути сульфатний, сірчанокислий, фосфоритного. Нітрофоска і нітроамофоска мають свої переваги і недоліки.
 

Плюси і мінуси нітрофоски і нітроамофоски

 
Нітрофоска має білий або блакитний колір, покращує якість і стан ґрунту, значно збільшує врожайність плодових культур. Добриво добре проникає в клітини рослинності і має тривалу дію. Застосовується для підживлення дерев, овочевих культур і домашніх рослин. Невисока ціна є безумовним плюсом даного препарату. До мінусів можна віднести маленький термін зберігання.
 
Багато садівники знають, чим відрізняється нітрофоска від нітроамофоски, і можуть легко зробити вибір на користь конкретного добрива.
 
Нітроамофоска виготовляється у вигляді рожевих гранул. Препарат підходить для підгодівлі висаджених рослин навесні, продовжує цвітіння у декоративних рослин, збільшує врожайність і підвищує зимостійкість у різних культур. Максимальну ефективність можна досягти на сіроземних і чорноземних ґрунтах. Основною перевагою засобу є висока концентрація речовин, необхідних для росту і розвитку рослин. Мінусом даного препарату є його хімічний склад, при надмірному внесенні в землі будуть міститися нітрати, які можуть накопичуватися в плодах ягід, огірків, помідорів та інших овочів.
 
Вноситься нітрофоска восени, влітку (в період цвітіння), навесні в грунт або під кущі рослин. Дозування препаратів вказана в інструкції на упаковці. Слід чітко дотримуватися рекомендацій по внесенню, щоб уникнути надмірної підгодівлі. Обидва добрива при правильному використанні в оптимальні терміни і в необхідній кількості надають гарний вплив на ґрунт і рослинність.
в Сад і дача Переглядів: 848 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 01 жовтня 2022