Facebook

Піч для лазні

Якщо провести деяку аналогію, зрозумілу користувачам Інтернету, то хороший пічник серед звичайних майстрів цегляної кладки, виглядатиме також, як хакер серед звичайних юзерів. Якщо піти далі, і підшукати аналогію для людини, здатної облаштувати «правильну» піч для лазні, то його можна порівнювати з IT-спеціалістом екстра-класу. Саме тому, що подібні «птахи високого польоту» трапляються все рідше, традиційні кам'яні та цегляні печі для лазні потроху відходять у минуле. Природно, що важливу роль відіграє зайва трата грошей на облаштування фундаменту, та й протопити добре традиційну піч для лазні можна лише за наявності великого запасу часу і дров. Як би там не було, але все частіше любителі російської лазні віддають перевагу готовим металевим печей...

Що таке готова піч для лазні
Роблять подібні печі зі сталі (звичайною або нержавіючої) або з чавуну. У комплектацію металевої печі для лазні входять:

  • топка;
  • колосник;
  • зольник;
  • кам'янка відкритого типу.

Щоб посилити тепловіддачу і підвищити комфортність перебування в парилці і передбаннику, стандартні схеми модифікуються за допомогою різних доповнень. Це і конвекційна трубна система для подачі теплого повітря, і захисні екрани, і екрани прозорі, які дозволяють контролювати інтенсивність горіння і просто дають психологічне сприйняття «Живого вогню». Форми, розміри, особливості конструкції, все це може бути самим різним, і часом навіть несподіваним, але саме основне розходження, вид використовуваного палива - газ або дрова.

Яка піч для лазні краща

Однозначної відповіді, на це питання, немає і бути не може - у кожного виду печей є свої плюси і мінуси.

Газові печі для лазні більш ефективні, їх можна обладнати автоматикою для підтримки температурного режиму, вони менше за розміром, і чистити від продуктів горіння їх можна дуже і дуже рідко. А ще під них не потрібно приміщення для зберігання палива, якщо, звичайно, мова не йде про окрему категорії, яка може працювати на зрідженому газі. Їх використовують в основному там, де немає підведення магістрального газу, і ось для балонів склад потрібно обов'язково.

З іншого боку, дров'яні печі для лазні не вимагають додаткових дозволів на встановлення та експлуатацію. Вони хоч і трудомісткі, але прості в обслуговуванні. А найголовніше, їх використання (розпалювання, чистка і саме паренье), крім фізичного задоволення дає відчуття задоволення психологічного. Адже жодна, навіть найкраща газова піч, при всіх своїх перевагах не зможе подарувати звуку потріскування дров в топці і присмаку диму в парі ...

Втім, як кажуть, це вже справа смаку, тому вибирати піч для лазні слід, попередньо обдумавши, що саме ви хочете отримати.

в Все для дому Переглядів: 2434 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Неділя, 17 січня 2021