Facebook

Як правильно вибрати забудовника?

Жодна розсудлива людина не мріє стати героєм сюжету про ошуканих пайовиків, тому перед вибором того чи іншого житлового комплексу в зручному районі необхідно зібрати об'ємні відомості про забудовника і в ідеалі професійно їх оцінити. Знизити всі ризики участі в пайовому будівництві до нуля неможливо, але зберегти свої гроші від шахраїв цілком реально.

До речі, вас може зацікавити застройщик ЖК Чайка ОМОКС, детальніше про якого можна дізнатися на сайті omox.com.ua вже зараз.

Пошук основних відомостей про забудовника

Перше, на що потрібно звернути увагу, - репутація компанії. Потрібно знайти її сайт, житлової комплекс, який вам сподобався, по ньому проектну декларацію / установчі документи. Також корисно вивчити розділ з реалізованими проектами і переконатися в їх реальності, дотримання термінів і технологій. Оскільки цілком ймовірно, що за відсутності всіх перерахованих вище складових, це може бути невідомий забудовник, створений півроку тому, активно збирає гроші на будівництво квартир дешевше ринкової ціни - і це як мінімум привід насторожитися.

У разі якщо використовуються нетипові схеми покупки (векселі або договір попередньої купівлі продажу), то, швидше за все, підсумком угоди стане відсутність і грошей, і квартири. Тільки договір пайової участі на даний момент захищається законодавством.

Позитивними відгуками в інтернеті довіряти не варто - вони активно купуються і розміщуються як на сайті забудовника, так і на сторонніх ресурсах оплаченими авторами. Але якщо в соцмережах активно спілкується група обдурених пайовиків, які збираються на мітинг, - це серйозний привід засумніватися в надійності забудовника.

Вивчаємо документи

Будь-забудовник зобов'язаний розміщувати закритий перелік документів на своєму сайті, аж до фотографій з будівництва або ведення прямої трансляції. Девелоперская компания ОМОКС також повинна представити необхідні документи будь-якому відвідувачу офісу.

Важливо знати повне найменування юридичної особи. На сайті арбітражного суду слід дізнатися, чи є вимоги про банкрутство до забудовника або ж які адміністративні справи по ньому ведуться. Якщо розглядаються десятки позовів, то зв'язуватися з ним не варто. Також бажано перевірити дату реєстрації забудовника в податкову службу. Якщо компанія зареєстрована рік тому, але на сайті говориться про багаторічний досвід в житловому будівництві - потрібно попросити у забудовника роз'яснень.

Необхідно переконатися в тому, що громадянська відповідальність забудовника застрахована або ж видана банківська гарантія. Якщо договору страхування немає на сайті - оригінал можна вивчити в офісі і сфотографувати або попросити зробити копію. На даний момент році не всі страхові компанії можуть страхувати пайове будівництво, з переліком компаній потрібно ознайомитися на сайті Центробанку. Якщо договір укладено із страховою компанією, якій немає в переліку, - вірити такому забудовнику не можна.

Найважливіші документи - дозвіл на будівництво, проектна декларація, документи на землю. Дозвіл на будівництво видає орган місцевого самоврядування, без нього будівництво буде незаконною. У проектній декларації варто звернути увагу на джерела фінансування - якщо забудовнику вдалося залучити банківський кредит, то це знижує ризики покупця, оскільки банк перевіряв фінансовий стан забудовника, які власні кошти забудовника, чи є незавершені об'єкти, заборгованості.

Виконання цих нескладних дій дозволяє не зробити серйозних помилок при виборі забудовника і отримати свою квартиру під час.

в Все для дому Переглядів: 121 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 19 березня 2019