Facebook

Радіатори опалення і їх різновиди

Радіатори, або батареї, потрібні для розсіювання теплого повітря в приміщенні. Їх розрізняють за матеріалом для виготовлення, за зовнішнім виглядом і за експлуатаційними характеристиками.

 

Якими бувають радіатори опалення

Радиаторы отопления бувають таких типів в залежності від матеріалу в їх основі:

1. З чавуну. У будь-якій квартирі, побудованої за часів СРСР, можна було побачити саме такі радіатори. У багатьох будинках вони до сих пір справно служать, що говорить про їх міцності і довговічності. Також в них може міститися будь-яка вода - навіть сама іржава і брудна. На роботі радіатора це ніяк не позначається. Що стосується мінусів, то чавун дуже довго нагрівається і щоб довести його до потрібної температури потрібно палива більше, ніж у випадках з іншими батареями. Зовнішній вигляд чавунного радіатора, буває, не вписується в сучасний інтер'єр, що теж знижує попит на них.

2. Зі стали. Їх роблять у вигляді труб і панелей. Другий варіант досить доступний і тепловіддача у нього відмінна. Їх встановлюють і в будинках, і в різних організаціях. Трубчасті сталеві радіатори трохи дорожче, тому що мають більш привабливий зовнішній вигляд і можуть прикрасити інтер'єр.

3. З алюмінію. Теж досить поширений варіант, який, крім гарної теплопровідності, має симпатичний дизайн. Встановлюють їх тільки в житлових будинках. На різному роді виробництв, де тиск води в трубах досить висока, їх відразу ж розірве. Також серед мінусів спостерігається необхідність додаткового очищення води в системі. Якщо вона буде брудною, батарея перестане функціонувати.

4. Мідні. Найдорожчі з представлених варіантів. Однак, висока ціна цілком виправдана. Вони не потребують заміни дуже тривалий час і зовсім не вибагливі до провідника тепла. Для систем, де використовується і вода і антифриз, підходить саме цей тип радіаторів.

Крім матеріалів, батареї та отопительное оборудование розрізняють між собою за зовнішнім виглядом:

· Панельні. Ці радіатори роблять зазвичай із сталі, мають вигляд однієї суцільної пластини;

· Трубчасті. Проектувалися ці радіатори спеціально для центрального опалення. Трубки триматися горизонтально на двох колекторах, які перпендикулярно їм приварені зверху і знизу.

· Секційні. Ви можете зібрати радіатор потрібної довжини і потужності, завдяки можливості з'єднання потрібної кількості секцій між собою.

· Пластинчасті. Являють собою серцевину, на яку насаджено безліч тонких пластинок.

Сподіваємося, ця стаття допоможе вам у виборі хорошого і надійного радіатора.

в Все для дому Переглядів: 337 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 19 березня 2019