Facebook

Як правильно вибрати щебінь для фундаменту?

Основним моментом в будівництві є формування основи - фундаменту. Грамотно здійснені роботи по його заливці забезпечать міцність і відсутність деформацій конструкції протягом усього терміну використання.

Фундамент будується з бетонного розчину, який обов'язково містить наповнювач у вигляді щебеню. Також вам будуть потрібні й інші стройматериалы в Одессе. Від щебеню залежить міцність основи, тому вибір щебеню - справа досить важливе.

Класифікація матеріалу

Представлене на ринку різноманіття щебеню різниться за різними якісним і фізичним характеристикам. Щоб знати який з них підійде для фундаменту в кожному конкретному випадку, слід врахувати:

Матеріал виготовлення. Щебінь виробляють шляхом дроблення вихідної сировини, в результаті чого отримують: гранітний, гравійний, вапняковий, вторинний, шлаковий варіанти. Кожному виду відповідають певні ГОСТи. Так, максимально міцним є гранітний щебінь, але його застосування не завжди обгрунтовано через високу вартість і планованих параметрів майбутньої будови.

Морозостійкість. Показник відображає здатність матеріалу переносити низькі температури без втрати своїх властивостей. Особливо актуальна така характеристика для природних зон з суворим кліматом. Залежно від матеріалу виготовлення щебеню пропонується морозостійкість в межах від F15 до F400.

Міцність. Показник характеризує можливість щебеню витримувати певне навантаження і характеризується маркою міцності від М200 до М1400. Чим вище міцність, тим більше ваги витримає конструкція.

Фракція щебеню. Виробники не просто дроблять вихідну породу, але і проводять сортування продукції за розмірами каменів. Не всі розміри актуальні для фундаменту, наприклад, відсів щебеню або особливо велика фракція не підійдуть.

До речі, купить отсев с доставкой ви можете на сайті enco.od.ua швидко та вигідно.

Ступінь лещадністю. Її визначають залежно від поверхні щебеню. Високоякісним по лещадністю вважається кубовидний щебінь. Зрозуміло, що в загальному складі практично неможливо використовувати камені тільки такої форми. Якщо частка Кубовидний і гострокутих каменів становить 70-90%, то маса придатна для заливки фундаменту. Такий щебінь забезпечить хороше зчеплення з бетоном.

Радіоактивність. Багато природні матеріали можуть випромінювати або поглинати подібні речовини. Отже, існує певна обмеження у використанні щебеню. Так, для будівництва житлових будинків потрібно вибирати низькорадіоактивними матеріал.

в Будівельні матеріали Переглядів: 1063 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 28 листопада 2022