Facebook

Вибираємо піч для сауни

 
Чи можна обійтися без сауни? Мабуть, ні!
 
Жодна сауна або лазня без печі обійтися також не зможе. При цьому печі служать не тільки для опалювання приміщень, але в першу чергу для нагріву води та отримання корисного пара. Застосування сучасних технологій дозволяє створювати багатофункціональні печі, які можна використовувати як в лазні, так і в класичній сауні. Великим плюсом банних печей є їх компактність і простота у використанні. Серед інших характеристик слід зазначити оптимальне поєднання температури та рівня вологості, пожежна безпека і виключення можливості отруєння людей чадним газом. Вибір стає очевидним в сторону дров'яних печей для сауни або лазні нового покоління.
 

Види печей для лазні та сауни

 
В залежності від уподобань ви можете вибрати в інтернет-магазині teplodar.in.ua печі наступних типів:
 
  • накопичувального типу - для традиційної лазні;
  • конвекційного типу - для «сухої» фінської сауни.
 
Традиційна лазня і фінська сауна розрізняються за двома основними параметрами - ступеня вологості та температурного режиму. Незважаючи на великий вибір різноманітних печей для лазні та сауни, всі вони схожі за принципом дії та універсальні в застосуванні.
 
За типом споживаної енергії розрізняють електричні та дров'яні печі для сауни. Якщо ви хочете облаштувати у себе на дачі справжню традиційну лазню, питання кладки печі стане найсерйознішим і трудомістким. Розібратися в особливостях кладки та пристрої димоходу зможе далеко не кожен, тому найкращий і найнадійніший варіант - купити піч банну. Крім того, вибирати піч для лазні (сауни) слід виходячи з розмірів парної. Якщо площа не дозволяє встановлювати піч безпосередньо всередині парної, відмінним варіантом стане покупка печі для лазні або сауни з виносної топкою (котел встановлюється в самій парній, а топка з іншого боку стіни).
 

Електрокам'янка чи дров'яна піч для лазні та сауни?

 
Сьогодні все більшої популярності набувають електричні лазневі печі. Але до цих пір далеко не всі дачні селища мають стабільне електропостачання. Якщо ваша дача знаходиться саме в такому місці, але мати власну сауну все ж хочеться, відмінним варіантом для вас буде будуть дров'яні печі для фінської сауни, в їх користь також говорить неповторний аромат палаючого дерева, здатний проникати в парну.
 
 

З якого матеріалу вибрати піч?

 
Головне питання при виборі дров'яної печі для сауни або лазні - матеріал, з якого вона виготовлена. Адже від використовуваного матеріалу залежить не тільки довговічність печі, але і складність її монтажу. В основному печі виготовляють з чавуну або сталі. Вибираючи дров'яну піч для сауни або лазні, в першу чергу слід задуматися про термін її служби. Природно, багато що залежить від правильності і частоти експлуатації печі, але і матеріал, з якого вона виготовлена, грає не останню роль. З практичної точки зору безумовне лідерство належить печей для лазні та сауни з чавуну - термін їх служби приблизно на 40% довше, ніж у сталевих. Слід враховувати, що довговічність печі залежить не тільки від матеріалу, але і його якості.
 
Другий фактор, на який слід звернути увагу вибираючи піч для лазні або сауни - це стійкість до корозії. Їй піддаються обидва види печей, особливо при неправильній експлуатації. Але в той же час печі для сауни дров'яні з чавуну мають незаперечну перевагу перед сталевими печами - чавун набагато більш стійкий до корозії, як наслідок, більш довговічний в порівнянні зі сталлю. Таким чином, перевагу слід віддавати чавунним дров'яником печей для сауни. Єдиний їхній недолік - вища вартість, ніж у сталевих печей. Незважаючи на це у спеціалізованому магазині ви зможете придбати печі для лазні за цілком прийнятною ціною.
в Все для дому Переглядів: 43 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 31 жовтня 2020