Facebook

Вибір лазерного далекоміра

Лазерний далекомір - електронно-оптичний прилад для вимірювання відстаней за допомогою невидимого оку лазерного променя. Це важливо мисливцям, особливо в гірській місцевості, ландшафтним дизайнерам, геодезистам і любителям гри в гольф - всім, чия робота або хобі вимагають визначення дальності до об'єктів з високою точністю. У продажу є кілька десятків моделей приладів, але щоб вибрати потрібний, доведеться розібратися в технічних характеристиках і пристрої. Це не складно.

 

Як працює далекомір

Швидкість світла у вакуумі - фундаментальна фізична стала. Вона приблизно дорівнює 300 тисяч км / сек. Сучасна електроніка може точно виміряти час, за яке світловий промінь досягне мети, відіб'ється, повернеться назад і розрахувати відстань. Так, якщо не вдаватися в технічні деталі, працює лазерний далекомір.

Залежно від температури, вологості і тиску повітря швидкість світла може відрізнятися від розрахункової константи. Щоб домогтися потрібної точності, лазерная рулетка Лейка не просто вимірює час, а враховує всі ці параметри, вносячи поправки.

На що звернути увагу

Не всі характеристики однаково важливі для мисливців - деякі наводяться виробниками далекомірів в рекламних цілях або мають значення в інших застосуваннях. Ось на що звернути увагу при покупці в першу чергу:

Точність - головний параметр вимірювального приладу. З цим у більшості лазерних далекомірів проблем немає. Кілька моделей початкового рівня мають похибку 5 метрів на кілометр, але інші визначають відстані з похибкою менше метра.

Дальність пострілу на полюванні не перевищує 500 метрів, так що немає сенсу вибирати далекомір з найпотужнішим лазером. Сучасні прилади впевнено працюють на цій дистанції, а для більш довгих важливіше оптичні характеристики.

Кратність об'єктива

Оптика мисливських далекомірів зазвичай має збільшення 6х - 8х. Цього цілком достатньо для спостереження за звіром і визначення відстані в межах кілометра. Сильніші збільшення застосовуються тільки в армійських зразків або приладах спеціального призначення, які важать десятки кілограмів.

Діаметр лінз

Чим більше розмір лінз об'єктива, тим вище світлосила, а отже - здатність спостерігати за метою при слабкому освітленні. Популярні моделі лазерних далекомірів для полювання мають оптику Ø 20-30 мм. Занадто великий діаметр теж не дуже добре, тому що прилад втрачає компактність і стає важче.

Маса і габарити

На відміну від армійських, лазерні далекоміри для полювання, спорту та аматорської геодезії важать не більше 400 грамів, мають невеликий розмір і легко поміщаються в кишені куртки. Вибирати надкомпактну модель потрібно коли економиш кожен грам, наприклад, в горах.

Час роботи від батарей

Виробники гарантують час безперервної роботи без заміни елементів живлення 8 - 10 годин. В реальності виходить більше. Справа в тому, що енергія витрачається в основному лазером, а включається він не часто. На сильному морозі ємність батарей знижується, тому прилад краще тримати в теплі, у внутрішній кишені. Запасне джерело живлення на полюванні теж не завадить.

в Інструмент Переглядів: 351 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість П'ятниця, 25 вересня 2020