Facebook

Старі і нові шпалери

Коли з'являється бажання змінити що-небудь у будинку, на розум часто приходить переклеїти шпалери, тим самим повністю змінити навколишнє середовище. Вибравши вподобані і принісши їх, додому виникає делема: клеїти їх на старі або все ж спочатку очистити стіну.

Поклеїти нові шпалери на старі можливо, але при цьому варто очікувати проблем. Вони можуть просто непросто відвалитися, що призведе до повторення недавно закінченої роботи, або й взагалі знову купить обои для стен, на що знову витрачати гроші.

Дана ситуація може виникнути з кількох причин. По-перше, варто відзначити, що будь шпалерний клей готується на основі води. При нанесенні його на старі паперові шпалери нічого не відбудеться, втрати цьому поверх накладається ще один шар. Нижні шпалери могли б увібрати вологу і поступово висохнути, але виникає покриття, яке не дає зайвій волозі випаруватися, старий висохлий раніше клей розмокає і починає відставати від стін. Тому відбувається відклеювання старих шпалер разом з новими.

Якщо ж раніше були наклеєні вінілові шпалери, ситуація може повторитися але з іншої причини. Як правило, такі шпалери миються, що означає вони, відштовхують воду. Якщо на них нанести свіжоприготований клей і спробувати приклеїти шпалери, то, швидше за все вони просто непросто сповзуть або відклеяться через властивостей вінілових шпалер.

Бамбукові шпалери - це різновид вінілових. Тому ситуація буде точно така ж.

Отже, нові шпалери куплені і чекають своєї години. Важливо правильно підготувати поверхню стін до поклейке. У першу чергу важливо підготувати інструменти для зняття шпалер. Це обов'язково повинен бути шпатель, бажано пластмасовий, так як металевий може пошкодити стіну, подряпати її. Шпалери можуть легко відходити від стіни, але не скрізь. Для полегшення даного процесу варто намочити шпалери, наприклад, пульверизатором, ганчіркою, губкою або ж пензлем. Після цього слід дати якийсь час шпалерам розмочити по максимуму. Хвилин через 15-20 слід приступати до роботи. Якщо ж залишилися місця, в яких шпалери все ж щільно залишаються притиснуті і не хочуть відклеюватися, можна використовувати спеціальний будівельний тигр або ж електричним отпарівателем. Перший порве шпалери на шматки, завдяки чому їх буде легше усунути, другий допоможе сильніше змочити шпалери і швидше їх зняти.

Після усунення старих шпалер важливо усунути великі подряпини, вм'ятини, зашпаклювати їх. Краще, звичайно, зашпаклювати всі стіни, і загрунтувати їх, але якщо немає можливості або бажання, варто усунути великі вади. Нові шпалери слід клеїти на спеціальний клей, призначений саме для них. На ПВА кліть не варто, щоб не ускладнювати роботу по ремонту в майбутньому. Важливо не забувати відключити електроживлення при проведенні робіт з поклейки шпалер.

в Облицювання Переглядів: 2918 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 25 червня 2022