Facebook

Вибір автоматичного вимикача для будинку та виробничого приміщення

Автоматичний вимикач є обов'язковим елементом безпеки в будь-якому сучасному будинку або офісі. Саме він захищає систему енергозабезпечення при коротких замиканнях, а значить, до його вибору варто підходити максимально відповідально. На автоматичний вимикач ціна залежить від його потужності, кількості ліній і наявності додаткових систем захисту.

Який краще придбати автоматичний вимикач для дому?

Перший і основний параметр, за яким вибирають автомат захисту - сила струму спрацьовування. Вона залежить від використовуваної проводки. Для старих алюмінієвих проводів зазвичай вибирають пристрій на 10а, а ось під якісну мідну проводку можна поставити і автоматичний вимикач 16а. Перший здатний витримувати роботу приладів і освітлення сумарною потужністю до 2 кВт, а другий до 3.5 кВт. Ні в якому разі не можна ставити потужні автомати на слабку проводку, адже в такому випадку пристрій не спрацює в потрібний момент, що може призвести до пожежі.

Сьогодні виробники випускають автоматичні вимикачі струму як на одну, так і на кілька ліній. Особливої ​​різниці, поставите ви кілька вимикачів з одним входом і виходом або всього один автомат з декількома, в більшості випадків немає. Цей момент є принциповим лише в тому випадку, коли необхідно відключати відразу всі лінії подачі електроенергії, при перевантаженні на одній. Для цього вибирають пристрій з єдиним вимикачем.

При виборі конкретної моделі варто звернути увагу на наступні характеристики автоматичних вимикачів:

  • Номінальна сила струму;
  • Тип кріплення;
  • Робоча температура;
  • Системи захисту.

Вибір вимикачів для виробничих приміщень

На виробництві використовуються не тільки стандартні 2-полюсні, але і 3-полюсні автоматичні вимикачі струму, які працюють при напрузі 380 Вт. Вони здатні витримувати великі потужності, які споживає промислове обладнання, і оснащені додатковим захистом від електричної дуги в момент з'єднання контактів.

У яких випадках варто ставити диференційний автомат (УЗО)?

  • Стандартний автоматический выключатель 3 оснащений наступними системами захисту:
  • Біметалічною пластиною, яка спрацьовує при невеликій, але тривалому перевантаженні;
  • Індукційної котушкою з сердечником, яка відключає електрику при короткому замиканні.

Як видно, дана система не містить захисту від витоку струму. Для цього і застосовують вимикач навантаження, що спрацьовує від різниці струмів. Він здатний захистити людину від ураження струмом, моментально припинивши подачу напруги при найменшій витоку. Такий захист дуже багато важить в квартирі з маленькими дітьми, адже для них електроприлади несуть куди більшу небезпеку, ніж для дорослої людини. Монтується УЗО прямо в розподільний щит на стандартну рейку, так що зайвого місця воно займати не буде.

в Електрика Переглядів: 3065 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 06 грудня 2021