Facebook

Сонячні батареї для дому в Україні

При проектуванні і будівництві приватного будинку, дачі або заміського котеджу, одним з головних питань є вибір методів ресурсоснабженія. На одне з перших місць виходить визначення системи забезпечення електрикою. Загальні лінії електропередач нерідко бувають недоступними для підключення на увазі свою віддаленість від певної місцевості, крім того, постійне підвищення цін на електроенергію так само не сприяє вибору даної системи. В такому випадку, вибір варто зупинити на встановлення сонячних батарей.

Сонячні батареї зможуть забезпечити як повноцінне електропостачання будинку, так і стати резервним варіантом на випадок відключення або перебоїв в загальній мережі.

Думка фахівців зводиться до того, що у всіх регіонах України можна ефективно використовувати сонячні батареї для дому (http://solarled.com.ua/). Безумовно, найбільш сприятливі сонячні умови знаходяться на півдні країни.

Вибір сонячної батареї для дому

Вибір системи електропостачання за допомогою сонячної енергії залежить від декількох факторів. Безумовно, великий вплив має те, на скільки інтенсивно буде використовуватися електроенергія. Так, наприклад, неповне або ж резервне покриття потреб будинку в електроенергії зможуть забезпечити і не дуже потужні установки, а якщо потрібно повна відмова від загальної мережі і використання виключно сонячної енергії, буде потрібно установка системи на порядок потужніша.

Самостійно розрахувати кількість необхідних панелей досить просто, виходячи із загального обсягу споживання енергії та з огляду на те, що одна така панель в середньому на добу виробляє близько 0,12 кВт енергії.

Електростанція для будинку з використанням сонячних батарей включає в себе наступні елементи:

  • сонячні панелі;
  • акумулятори;
  • контролер;
  • інвертор.

При цьому, безпосередньо на даху будинку розташовуються виключно сонячні панелі. Для інших елементів необхідно виділити невелике приміщення в будинку.

На сьогоднішній день, на жаль, сонячні панелі в Україні ще не набули тієї популярності, яку вони мають в Європі та США. Незважаючи на їх переваги, які дозволяють отримати незалежність від загальної мережі електропостачання, а також на їх простоту, безпеку і економічність в роботі, висока вартість початкових вкладень, як правило, є першопричиною відмови від їх використання. Але, незважаючи на це, встановлення сонячних батарей є ефективним інвестуванням коштів, яке окупиться вже через кілька років, а вигоди, одержувані від його використання, повністю перекривають всі необхідні витрати.

в Інженерні системи Переглядів: 3489 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Середа, 01 лютого 2023