Facebook

Штори, гардини, портьєри - в чому різниця?

Часто, вибираючи серед красивих фото в інтернеті або в каталозі салону штор, людина, мало знайомий з мистецтвом оформлення вікон, плутається в основних поняттях і не може з точністю сказати, що йому потрібно - гардини, портьєри? Або просто штори? Для професіонала такої плутанини бути, звичайно ж, не може. Щоб зробити процес підбору штор більш простим і ефективним, пояснимо, чому ж відрізняються поняття одне від одного.

Про шторах

Штора - це відріз тканини, задекорувати відповідно до задуму дизайнера, призначений для завішування вікон. Поняття «штори» - максимально об'ємне, воно включає в себе всі інші види, типи та варіанти завіс, включаючи рулонні, бамбукові. Шторы, гардины оптом в Украине поділяють по стилю і дизайну (класичні, модерн, японські, австрійські, французькі і т.д.). Ламбрекени - горизонтальні декоративні елементи з тканини, які кріпляться до верхньої частини виробу, - також відносяться до одного з видів штор.

Гардини

Гардинами називають штори з легких тканин. Вони добре пропускають сонячне світло і м'яко розсіюють його, роблячи приміщення світлим і затишним. Гардини вдало вписуються в кімнати, де немає необхідності повністю відгороджуватися від світу ззовні. Їх шиють з тюлю, вуалі, органзи, сітки. Залежно від дизайну, гардини можуть бути єдиним декором вікна або доповнюватися ламбрекенами, підхватами і іншими прикрасами. Легкість, притаманна гардинам, дозволяє створювати невимушений, повітряний і позитивний інтер'єр. Іноді можна почути, що в побуті гардинами називають штор карнизи, але це абсолютно невірне використання даного терміну.

Ще один різновид штор, що представляє собою полотно з щільної тканини. Портьєри повністю ізолюють приміщення від зовнішнього світу, а тому особливо затребувані в спальнях і інших кімнатах, якщо потрібно сховатися від непотрібних поглядів. Шиють портьєри з таких важких і непрозорих тканин, як шовк, парча, сатин, велюр та ін. Даний вид штор надає інтер'єру урочистість, благородство, статусність. У поєднанні з відповідним карнизом можна створити красиві складки-хвилі і драпірування на тканини.

Отже, штори - це загальна назва всіх видів тканинного оформлення вікна. Гардини і портьєри - найбільш часто використовується розподіл штор на легкі, прозорі (або напівпрозорі) і важкі. Часто їх використовують як «два в одному» в оформленні інтер'єру, і цей дует завжди дуже вдалий.

в Все для дому Переглядів: 1101 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Середа, 27 травня 2020