Facebook

Що таке осмос і зворотний осмос?

Осмос

Про осмос і зворотний осмос багато напевно чули, коли стикалися з проблемою очищення води будинки або на підприємстві, але далеко не всі мають уявлення що це, і яке відношення ці поняття мають до фільтрації.

Осмос - це такий процес, при якому молекули одних речовин можуть переміщатися через "напівпроникну" мембрану, а інші ні. В даному випадку під "напівпроникною" мембраною розуміється мембрана, яка для одних речовин проникна, а для інших немає.

Даний процес насправді придуманий природою. Найпростіший приклад осмосу - яєчна шкаралупа. "Напівпроникності" мембраною в яйці є плівка, яка перебуває відразу під шкаралупою. Якщо, наприклад, пропустити через неї солодку воду (розчин цукру у воді), то на виході ми отримаємо просто воду.

Дивовижний процес!

Так само, завдяки осмосу, клітини вибирають собі харчування і виділяють непотрібні речовини. Рушійна сила цього процесу - осмотичний тиск.

Що ж таке процес зворотного осмосу?

Це процес прямого осмосу, що виконується під тиском вище осмотичного, в результаті чого молекули води змішуються шляхом дифузії в зворотному напрямку.

Саме процес обратного осмоса набув широкого застосування в очищенні води. Завдяки йому воду, наприклад, можна знесолити.

На харчовому виробництві воду також очищають за допомогою зворотного осмосу. Водопровідну воду закачують в бак, потім вона проходить вугільну фільтрацію. Вода, що пройшла цю стадію, називається водою 1-ої очищення. Після цього вода проходить через осмос, завдяки чому знесолювальних. Так само зворотний осмос здатний очищати воду від вірусів і бактерій. Така вода - вода другий очищення. Потім в воду додають різні сполуки, необхідні для того, щоб вийшов процес приготування продукту виробництва. Це магній, сіль і ще дещо. Цей процес називається регенерацією води.

На виході виходить повністю "сконструйована" вода, яка ідеально підходить для виробництва.

З мінусів установок фільтрації води, що використовують процеси осмосу можна відзначити дуже дорогу ціну обладнання та запчастин, а також те, що, очистивши один літр води, така установка згенерує три літри непридатною.

У висновку варто додати, що щодо корисності такої води немає однозначної відповіді дослідників. Одні кажуть, що вода, що отримується таким способом, є мертвою, виправленої; інші стверджують, що така вода, навпаки, виводить все непотрібне з організму. Відповідь, я думаю, скоро буде отримано.

в Все для дому Переглядів: 4182 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 28 листопада 2022