Facebook

Що таке гідрошпонка і чи врятує вона від протікання?

Гідрошпонка

Що робити, якщо бетонна конструкція виявилося негерметичною? Як на етапі будівництва зробити так, щоб в перспективі не з'являлися протікання? В цих випадках допоможе надійна гідрошпонка. Що це за матеріал і чому до нього вдаються при будівництві та ремонті споруд з бетону та залізобетону? Давайте розбиратися.

Що таке гідрошпонка і якою вона буває?

Не секрет, що бетон і залізобетон - матеріали досить міцні і не бояться вологи, якщо, звичайно, немає передумов для протікання конструкцій. Небезпека з'являється, якщо не приділити увагу якісній герметизації швів. Ці місця найбільш вразливі, тут підвищена напруга, ймовірність, що вода може просочитися, висока.

Врятувати ситуацію допоможе гідрошпонка - герметик з гуми, пластифікованого ПВХ або термоеластопласту. Зазвичай матеріал представлений у вигляді еластичної стрічки різної ширини, довжини і щільності. Можна фіксувати гідрошпонкі зовні або всередині конструкції, головне правильно підібрати матеріал. Виробники подбали, щоб кріплення герметика було надійним, створивши на ньому порожнини і буртики.

Якщо говорити про характеристики гідрошпонкі, вони багато в чому залежать від складу, але практично всі переносять низьку і високу температуру, не втрачають гнучкість і еластичність, стійкі до хімічно активних речовин, безпечні з точки зору екології і довговічні.

В компанії "Геотех" гідрошпонка представлена ​​в широкому асортименті, знайти відповідний герметик для бетонних і залізобетонних конструкцій труднощів не складе. Можна скористатися сайтом https://www.geotx.ru/gidroizolyaciya/gidroshponka/dlya-rabochih-shvov/.

Види і основні характеристики гідрошпонки

Залежно від призначення матеріал для забезпечення герметичності швів може бути різним. Важливо правильно підібрати і нанести гідрошпонкі. Для цього варто ознайомитися з деякими видами герметиків даного типу:

- опалубочная гідрошпонка застосовується в процесі будівництва, безпосередньо при заливці монолітної конструкції;

- внутрішній герметик використовується не тільки при зведенні споруд, а й при ремонті, зокрема для забезпечення додаткової надійності або відновлення герметичності пошкоджених швів;

- на стадії реконструкції знадобляться спеціальні ремонтні та заделочного гідроізоляційні шпонки.

Популярністю у споживачів користуються гідрошпонкі, виготовлени зі спеціального матеріалу, при контакті з вологою вони розбухають, заповнюючи тріщини і шви.

Де виручить гідрошпонка?

Ми з'ясували, що гідрошпонка необхідна для якісної герметизації стиків, швів і тріщин в бетонних конструкціях. При цьому потрібно розуміти, що тільки якісний її монтаж дасть відмінний результат, так що довіряти відповідальне завдання потрібно професіоналам. Важливий точний підбір профілю, розміру, характер зварювання кінців, дотримання всіх нормативів, правил і приписів виробників. До речі, експерти вкрай не рекомендують застосовувати гідрошпонкі з різних матеріалів, постарайтеся працювати з одним типом герметика, щоб забезпечити надійний захист.

Отже, використовувати гідрошпонкі можна при будівництві басейнів, підземних гаражів, тунелів, торгових центрів. В обов'язковому порядку фахівці проводять гідроізоляцію всіх видів швів.

Стиковка фрагментів гідрошпонкі обов'язково повинна бути не внахлест, а торцями. Фіксація елементів відбувається за допомогою термоспайкі або склейки. Якщо мова йде про гумі, актуальний метод гарячої вулканізації, якщо про ПВХ, не обійтися без зварювального апарату, якщо маєш справу із залізобетонною арматурою, кріплення здійснюється із застосуванням скоб або дроту.

У тому випадку, якщо ви плануєте будівництво будівлі або споруди з бетону та залізобетону, не полінуйтеся заздалегідь подбати про придбання гідрошпонкі і використовувати її при зведенні об'єкту, це позбавить від непотрібних клопотів у перспективі. Якщо конструкція або споруда вже давно знаходиться в експлуатації, і з'явилася проблема з герметичністю, теж використовуйте герметик.

в Будівельні матеріали Переглядів: 1206 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 03 грудня 2022