Facebook

Що таке геліосистема і навіщо вона потрібна

Геліосистема це установка, яка дозволяє нагрівати воду для гарячого водопостачання та опалення. Складається установка з бака з водою, колектора і рами, на якій кріпиться колектор. Схема роботи системи дуже проста, вода прогрівається в сонячному колекторі а отримане тепло накопичується в баку акумулятора.

 

Скільки води може нагріти установка за один день?

За один сонячний день геліосистема може прогріти 80 літрів води з температурою 20°С до +65°С на кожні (1м2 геліополя).

Які основні переваги у геліосистеми при порівнянні з іншими?

У даної установки при порівнянні з аналогами існує цілий ряд переваг:

  • - Геліосистема це хороша інвестиція, так як отримання тепла з сонячної енергії безкоштовне;
  • - Термін експлуатації установки складає як мінімум 20 років;
  • - Система не вимагає використання електричної енергії, установка повністю автономна;
  • - Економічність, вартість одного літра нагрітої води обходиться в 0,02 копійки (+45°С);
  • - В установці задіяна виключно енергія сонця, яка буде завжди.

Які види геліосистем існують?

Геліосистеми відрізняються один від одного своєю конструкцією та принципом роботи. У одноконтурної системи теплоносієм є вода, вона накопичується у верхній частині бака. Дану установку можна використовувати в літню пору року, в зимову пору року воду найкраще зливати. У двоконтурної системі теплоносієм є антифриз, він може витримати температуру і в -30°С тому таку систему можна використовувати протягом усього року. Завдяки антифризу прогрівається вода в другому контурі і далі вже подається до споживачів.

За принципом дії розрізняються термосифонні і циркулярні системи. У термосифонної установки процес обміну теплом проходить завдяки природному перебігу рідини, коли тепла рідина піднімається вгору, а холодна відпускається вниз. Тут накопичувальний бак розташовується завжди над колектором. У циркулярної установки обмін теплом відбувається завдяки насосу, тому встановити накопичувальний бак можна в будь-якому положенні.

Так як різниться чотири основних види геліосистем, виходячи з цього, завжди є можливість зібрати установку за індивідуальним замовленням. Розглянемо приклад таких установок:

  • - Система працює певний сезон з квітня по жовтень;
  • - Система працює повноцінно, і в зимовий час до неї підключається опалювальна система;
  • - Система працює цілий рік;
  • - Система працює тільки для підігріву води в басейні в певний проміжок сезону.

Які існують колектори?

Принцип роботи колектора такий же як і у бочки чорного кольору в сонячний день. Втрати тепла в такій бочці будуть мінімальними через спеціальне покриття, в колекторі таким покриттям є скло або утеплювач, завдяки чому втрати знижуються майже вдвічі в зимову пору року.

Варто відмітити, що через зелений тариф на електроенергію ви можете досягти небувалої економії!

Зараз можна говорити про два покриття, передбачені для колекторів - селективне і високоселективне. Другий варіант більш ефективний, ніж перший, так як тут завдяки спеціальному покриттю створюється теплова пастка для сонячних променів, ефективність вище на 10%. У літню пору року дані покриття не відрізняються і працюють в звичайному режимі. А ось взимку використовують колектора тільки з високоселективним покриттям, тут вода може прогріватися до +48°С, навіть якщо на вулиці мінусова температура. Є ще і повітряні сонячні колектори, але їх ми докладно розглянемо в іншій статті.

в Інженерні системи Переглядів: 3934 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 04 червня 2020