Facebook

Сантехнічні перегородки: які краще вибрати?

Сантехнічні перегородки використовуються для поділу простору громадського туалету або душу на функціональні зони. З їх допомогою створюють індивідуальні кабінки, які допомагають відвідувачам усамітнитися для проведення гігієнічних процедур. Виробники пропонують різноманітні типи та види перегородок, що відрізняються один від одного матеріалом, кольором, розмірами, оснащенням і ін. Це дозволяє гармонійно вписати їх в інтер'єр, не порушуючи колірний баланс і загальний стиль сантехнічної зони.

Матеріали для виготовлення сантехнічних перегородок

У минулому столітті для виготовлення перегородок застосовували цеглу, блоки, бетон або ДСП. Ці матеріали не дуже практичні і погано підходять для зонування приміщень. Цегла і блоки вимагають проведення вологих робіт, вони займають корисну площу, а ДСП боїться контакту з водою і жолобиться. Сьогодні для створення сантехнічних перегородок здесь застосовують наступні матеріали:

  • ЛДСП (ламінована ДСП). ДСП виробляють з стружки, тирси, трісок та інших відходів лісозаготівлі. Їх закладають в плоску форму і заливають термоклеем, потім спресовують при високому тиску і температурі. Одержаний лист шліфують і покривають полімерною плівкою, яка захищає його від вологи і механічних пошкоджень.
  • HPL - пластик. Цей матеріал виготовляється з цупкого паперу, яку просочують клеєм, застигає при високій температурі. Папір, намазаний клеєм, пошарово укладають в форму, пресують і нагрівають. Клей полімерізіруется і перетворює матеріал в міцний пластик.
  • Загартоване скло. Виготовляється шляхом нагрівання кварцового скла до високої температури з подальшим різким охолодженням потоками холодного повітря. Одержаний матеріал не боїться механічних навантажень, а якщо його все ж таки вдасться розбити, то він розпадається на дрібні частини без гострих країв.

Переваги сантехнічних перегородок

Розглянемо, якими перевагами і особливостями володіє кожний вид будівельних матеріалів. ЛДСП випускається товщиною в 16 і 25 мм. Він не боїться контакту з вологою через полімерного покриття. Випускається в різній колірній гамі (палітра RAL). З переваг ЛДСП виділяється низька ціна, термін служби не менше 10 років, простота монтажу і ремонту в разі пошкодження. 16 мм ЛДСП встановлюється в офісах, магазинах, кафе, 25 мм на спортивних об'єктах, стадіонах, в школах і інших місцях, де можливі акти вандалізму.

HPL-пластик тонше ЛДСП, його товщина складає 9-12 мм. Він має велику масу і складніше в монтажі. З переваг виділяється термін служби (не менше 25 років), висока міцність, можливість установки в приміщеннях з абсолютною вологістю. Випускається в різній колірній гамі: бежевий, сірий, білий і ін. Гартоване скло зазвичай встановлюють в закладах преміум-класу. Воно відрізняється фактично вічним терміном служби, стійкістю до вологи, ультрафіолету, миючих засобів і механічних навантажень, але його ціна досить висока.

в Сантехніка Переглядів: 205 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 25 січня 2020