Facebook

Процес з'єднання труб в трубопроводах

При влаштуванні будь-якого трубопроводу з поліетиленових труб постає питання, як правильно поєднати між собою елементи, щоб конструкція вийшла максимально надійно і довговічною. Для того, щоб вибрати оптимальний варіант, потрібно виходити з функціонального призначення майбутнього трубопроводу.

Якщо планується, що конструкція буде розібрана, то раціонально використовувати роз'ємне з'єднання за допомогою сталевих фланців. Цей спосіб так і називається - фланцеве з'єднання. Також іноді для з'єднання використовують компресорні фітинги (які можна придбати здесь), але цей метод, званий цанговим з'єднанням, не такий популярний.

Якщо в процесі експлуатації не знадобиться роз'єднувати конструктивні елементи трубопроводу, а потрібно навпаки, скріпити труби так, щоб вони ніколи не роз'єдналися під дією механічних пошкоджень або шкідливих речовин, що містяться в навколишньому середовищі, то найкраще використовувати електромуфтового з'єднання або стикове зварювання, але з'єднання, влаштовані за другим варіантом, мають властивість швидко виходити з ладу.

Для виконання такого з'єднання знадобиться самі труби, електрозварні муфти і спеціальний зварювальний апарат для електрофузіонной зварювання.

Електрозварні муфти носять таку назву, тому що в процесі виробництва з щільного поліетилену ПЕ-100, в них вкладають спеціальний електричний нагрівальний елемент, який під час зварювання знаходиться безпосередньо на елементах, які з'єднують, і нагрівається, що дозволяє, мало не сплавити дві труби в одну. Такі сполуки гарантують повну герметизацію, а їх термін експлуатації не поступається самим поліетиленовим елементам - понад п'ятдесят років, протягом яких технічні характеристики трубопроводу ні в якій мірі не погіршуються.

З економічної точки зору, електромуфтового з'єднання обходиться набагато дорожче класичної стикового зварювання. Але якщо враховувати, що з'єднання за допомогою електрозварювальних муфт набагато довговічніше і надійніше, а всю необхідну апаратуру можна використовувати в умови обмеженого простору, то стає зрозуміло, чому при укладанні трубопроводів з поліетилену найчастіше використовуються саме електрозварні муфти.

Найбільшою популярністю на сайті https://plastcity.com.ua/ користуються прості електрозварні муфти для з'єднання двох рівних труб однакового діаметра, але для більш складних ділянок також використовуються трійники, відводи, перехідники та інші фітинги з поліетилену, які виготовляються саме для таких нестандартних ситуацій. Так що, для будь-якого трубопроводу, будь-якої конструкції, можна знайти ідеально підходить електрозварні фітінг.

в Інженерні системи Переглядів: 2510 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 26 січня 2021