Facebook

Порівняння болтових і кабельних наконечників

В останні роки на ринку електротоварів можна зустріти таку річ, як болтові з'єднання для кабелів. Їх ще називають механічними, або гвинтовими з'єднаннями.

 

Особливість такого пристосування в тому, що дроти фіксуються не з допомогою обтиску спеціальними кліщами, а за допомогою гвинтів. Такий пристрій має спеціальну сривной головку і болт. Коли гвинт затягується до певного зусилля, головка зривається і обжимає жилу, тим самим утворюється безповоротний процес з'єднання.

Різновиди болтових і кабельних наконечників

Використання подібних наконечників має ряд особливостей, і їх повинен знати кожен електрик. Так, наприклад, є помилка, що такі наконечники з гільзами універсальні, тобто їх можна застосовувати для кабелів з будь-яких металів. Насправді ж корпус гільз і болтових і кабельних наконечників виготовляється зі сплавів алюмінію.

Таким чином, подібні пристрої можна застосовувати виключно для з'єднання проводів з алюмінію. Щоб подібні конектори стали універсальними, на них повинно бути нанесено гальванічне покриття або ж вони повинні бути покриті олово-вісмутом, а купить наконечник алюминиевый можна просто зараз.

Вони також застосовуються при електромонтажі проводів на струнах і тросах.

Також вважається, що болтові коннекотори набагато краще, ніж традиційні системи кріплення, що використовують опресовування. Про це покупцеві говорить висока ціна на подібні вироби. Насправді ж ціна пристроїв висока тому, що подібні конектори мають великі розміри, а це збільшує кількість матеріалу. По-друге, при виготовленні подібних пристроїв приблизно 50% матеріалу йде у відходи. Все це і позначається на вартості товару. Але досить часто ви можете купить Наконечник Болтовой НБ за досить доступними цінами.

Часто в болтових коннекторах покупців спокушає те, що вони мають солідний і сучасний зовнішній вигляд. Насправді ж це все теж оманливе, хоч на вигляд такі пристосування і дійсно виглядають «крутіше», на практиці вони не є кращими.

Так, наприклад, подібні конектори випускаються для проводів певного діаметру. Наприклад, це може бути коннектор розмірами 70/120. Це означає, що за допомогою нього можна підключити кабель з перетином від 70 до 120 мм. Однак в даному випадку коннектор роблять по максимальному перетину, а це 120 мм. В результаті виходить, що при використанні кабелю маленького перетину забезпечується слабкий контакт.

Крім цього, болтові коннектори найчастіше роблять такими, щоб за допомогою них одночасно можна було підключати як круглі, так і секторні алюмінієві жили кабелю. У зв'язку з цим внутрішній діаметр хвостовика спочатку роблять більшим у порівнянні з діаметром наконечника для опресування.

За товщиною верхня стовбурова частина в болтовому коннекторе може дорівнювати 8 мм. Таку конструкцію коннектор має тому, що тут розташовуються різьблення для сривних болтів. Якби стінка була тонше, то болт б зривав різьблення набагато раніше, ніж це необхідно.

Виходячи з цього можна зробити висновок, чому ж болтові і кабельні наконечники, коннектори витіснили з ринку наконечники і трубки для опресування. Болтові коннектори на вигляд хоч і виглядають солідно, коштують дорожче, а якість підключення при цьому не збільшується, а навіть падає.

в Інструмент Переглядів: 3028 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 10 серпня 2020