Facebook

Оцінка землі та оцінка будинку для продажу нерухомого майна

Досі далеко не всі покупці нерухомості знають про те, які документи необхідно надати нотаріусу при оформленні угоди купівлі-продажу нерухомого майна будь-якого виду: квартири, житлового будинку, гаражу або земельної ділянки У цій статті ми докладно зупинимося на такому документі, як звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки та звіт про експертну оцінку житлового будинку. Потрібно зауважити, що в більшості випадків при продажу будинку Вам знадобляться обидва зазначених документа, однак з кожного правила бувають винятки.

Що таке оцінка нерухомого майна

Під оцінкою нерухомого майна мається на увазі виконання робіт по визначенню ринкової вартості. Ринкова вартість – це максимальна ціна, за яку майно погодиться заплатити потенційний покупець, та мінімальна ціна, за яку буде готовий поступитися нерухомістю продавець. Потрібно звернути увагу, що вартість відрізняється від ціни тим, що вартість – розрахункова величина, прогнозна, а ціна – це фактична сума грошей, яка сплачується за товар. Оцінку вартості нерухомого майна проводять спеціалізовані оціночні компанії, які мають відповідні дозвільні документи (ліцензії і сертифікати), і у яких в штаті працюють також сертифіковані оцінювачі нерухомості. (У цьому матеріалі мова йде в першу чергу про нерухомість, тому для одержання більш широкої інформації про послуги з оцінки майна різних видів, рекомендуємо прочитати цю статтю.

Як оцінюється вартість нерухомості

На відміну від визначення вартості квартир оцінка житлових будинків є досить складною роботою. Адже з квартирою ситуація як правило досить «прозора» - досить подивитися, з чим пропонуються до продажу квартири в тому ж мікрорайоні населеного пункту і з такими ж основними характеристиками (загальна площа, кількість кімнат, поверх, тип будинку...). При цьому вартість житлового будинку оцінюється за допомогою більш складного алгоритму. Спочатку аналізуються пропозиції щодо продажу аналогічних домоволодінь (котеджів або таунхаузів). Після цього оцінювач нерухомості визначає вартість земельних ділянок, які відносяться до кожного з обраних об'єктів порівняння. Для визначення ринкової вартості будинку без обліку вартості землі необхідно цін пропозицій подібних об'єктів відняти земельну складову кожній із цих цін.

Після того, як ми визначили що таке оцінка нерухомості та як вона проводиться, було б логічно поставити питання, а навіщо взагалі потрібна ця послуга? Відповідь на це питання детально розкривається у статті за цією адресою, нижче ж ми стисло наведено деякі тезиси з неї.

Навіщо потрібна експертна оцінка нерухомого майна

Відповідь на це питання є досить зрозумілою. Оцінка нерухомого майна під час його продажу потрібна для того, що нотаріус зміг розрахувати податки та інші обов'язкові платежі, які «прив'язані» до ринкової вартості цієї нерухомості.

Слід додатково зазначити, що продаж нерухомості є лише однією зі сфер застосування експертної оцінки майна. Ця послуга затребувана не тільки при будь-яких нотаріальних діях, але й для пред'явлення в суді при будь-яких суперечках (наприклад, в ході процесу розлучення подружжя) тощо. Більш детальну інформацію з оцінки нерухомого майна різних типів можна отримати, якщо завітати за цим посиланням.

в Все для дому Переглядів: 2733 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 06 грудня 2021