Facebook

Особливості застосування обсадних пластикових труб

У ролі водопровідних або обсадних свердловинних труб найчастіше використовують пластикові труби. Причиною цього є нинішні вимоги санітарного стану води. Так виходить, що водопровідні труби з металу з часом починають іржавіти. Наслідком цього є наявність у воді чималої кількості двовалентного заліза. При контакті з повітрям залізо також окислюється і осідає у вигляді іржі. А ось пластикові труби з часом не накопичують шар іржі на своїх внутрішніх стінках. Це гарантує підвищення рівня якості води.

Властивості пластикових труб

Труби з пластика мають невелику глибину застосування, так як мають найнижчим показником міцності. Можлива глибина застосування обсадних труб з пластику не може бути більше п'ятдесяти метрів, а на практиці вона рідко досягає навіть сорока метрів.

Труби із пластику не можуть використовуватися в сейсмічно активних районах. Справа в тому, що в результаті руху грунту пластикові труби можуть деформуватися і навіть ламатися. Пластикова труба може згинатися через зсув пластів під землею, що може привести до застрявання в свердловині зануреного насоса.

Труби, виконані з пластика, руйнуються з часом в результаті витягувань зануреного насоса або проведення ремонтних робіт в свердловині. Наслідком цього може бути заклинювання занурених насосів і змішування на різних рівнях підземних вод.

Навіть з огляду на такі властивості і можливі проблеми, труби з пластику мають повсюдне застосування через свою низьку ціну в порівнянні з трубами зі сталі. Водна свердловина з трубами зі сталі обійдеться в два або три рази дорожче, ніж та ж свердловина з трубами із пластику.

Позитивні властивості пластикових обсадних труб

Так як пластикові труби не обростуть іржею зсередини, то можна використовувати труби невеликого діаметру. Отже, для свердління свердловин можна взяти свердла меншого діаметру, а це значно прискорить сам процес.

Монтаж обсадної колони буде дешевше, адже труби з пластика вже мають різьблення.

Свердловина може використовуватися дуже довго, так як термін служби пластикових труб становить понад 50 років.

в Обладнання Переглядів: 1099 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 19 березня 2019