Facebook

Мезонинні стелажі

Багаторівневі конструкції в сучасних складах - варіант популярний і в більшості випадків просто незамінний. Подібні стелажні конструкції застосовуються для підвищення ємності зберігання в складських приміщеннях, де операції проводяться зі штучними вантажами або коробами. Для забезпечення досить вільного пересування працівників і легкої техніки для складу, і доступу до місць зберігання, з кроком 2-3 м влаштовуються додаткові пішохідні рівні. Всі існуючі технічні рішення конструкцій мезонінних стелажів можна розділити на дві класу. Перший - автономно стоять платформи, другий - так звані мезоніни прохідного типу.

 

Автономно стоїть платформа - універсальна металева конструкція, яка представляє собою додатковий рівень, установлюваний у внутрішній частині складу. Цей тип мезоніну застосовується:

  • для збільшення складської площі, якщо в приміщенні складу прийнятий підлоговий тип зберігання;
  • коли технологія складського зберігання передбачає різноманітні варіанти установки стелажних конструкцій в різних ярусах;
  • в місцях розміщення спеціального обладнання для складів, наприклад конвеєра і т. д .;
  • в експедиційних зонах;
  • для влаштування офісів, оскільки дає можливість запланувати допоміжні площі адміністративного призначення без порушення технології. Також дозволяє економити простір складу.

Мезоніни прохідного типу розробляються на основі однієї з стелажних конструкцій з урахуванням планованих навантажень, обсягів робіт і поставлених завдань. Цей вид передбачає розміщення настилу для пішоходів, що спирається на вертикальні опори стелажній конструкції. У порівнянні з окремими платформами прохідні схеми споруди мезоніном цікаві своєю демократичною ціною, особливо коли розмова заходить про багатоярусні конструкції і потрібні надійні стелажі у м. Львів.

Якщо говорити про базові стелажні конструкції, тут виділяють 2 основні рішення:

  • із застосуванням деталей паллетного вантажного стелажа;
  • із застосуванням спеціальних поличних стелажних конструкцій.

Використання 1-го варіанту доцільно при високих навантаженнях, роботі з великорозмірними вантажами, роботі техніки для складу на верхніх рівнях, і при широких проходах між стелажами. З мінусів систем із застосуванням деталей паллетного вантажного стелажа відзначимо високу ціну і втрати місця внаслідок великих габаритів елементів стелажній конструкції.

Зараз переважна більшість мезоніном виробляється серійно. У цьому випадку даний підхід означає, що немає необхідності проводити проектні роботи для будь-якого окремого об'єкта. Необхідно всього лише скомпонувати конструкції з типових деталей і вузлів. Це дає можливість заощадити на ціні і тривалості проектних робіт, і гарантувати абсолютну надійність конструкції, так як стандартні рішення пройшли всі існуючі регламентні випробування.

Запланувавши монтаж мезоніну в приміщенні складу, велику увагу потрібно приділити питанням, які пов'язані з пожежною безпекою. У більшості випадків на проектній стадії, потрібна консультація пожежної інспекції. Головним каменем спотикання, як правило, стає РЕАЛИЗАЦІЯ система, а точніше вибір між пристроєм двохярусного сплінкерне системи, або однорівневої дає можливість безперешкодного протоки через настил для пішоходів.

Альтернатива дорогої системи в два яруси - настил перфорований - забезпечує необхідний безперешкодний протоку. Однак він аж ніяк не завжди зручний, наприклад, при роботі з дрібними елементами (металовироби і т.п.), або переміщенні техніки для складу. Більш популярним варіантом є компроміс - монтаж двохярусного РЕАЛИЗАЦІЯ системи і, як результат, суттєва економія на конструкції і матеріалі настилу для пішоходів.

Більш економічні матеріали настилу для пішоходів (ДСП або фанера) повинні бути належним чином підготовлені - просякнуті спецскладом, який уповільнює горіння. Слід зауважити, що пожежників в цій ситуації влаштує лише виразний сертифікат на застосований хімсклад. І роботи, виконані лише ліцензованою організацією в суворій відповідності з технологічним процесом.

в Інженерні системи Переглядів: 2846 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 20 червня 2019