Facebook

Характеристики твердопаливних котлів

Стаття розповідає про те, що таке твердопаливні котли; дає їх класифікацію і розповідає про особливості кожного виду таких котлів.

Сучасні твердопаливні котли вже давно перестали бути примітивними і в даний час це досить високотехнологічне обладнання, ККД якого досягає показника 90%. Також багато сучасних котлів можуть похвалитися і наявністю необхідної для безперебійної роботи автоматики.

Зараз можна виділити наступні види твердопаливних котлів:

 • Твердопаливні котли природного горіння;
 • Котли тривалого горіння (регулюється автоматикою);
 • Піролізні котли;
 • Пелетні котли.

Найпоширенішим можна вважати котел природного горіння, який у якості палива може використовувати вугілля, звичайні дрова, торф і т. п. Природно, що в більшості випадків такі котли розраховані на використання вугілля, так як цей вид палива відрізняється своєю енергоємністю.

Процес горіння при роботі котла регулюється за рахунок заслінки, за допомогою якої можлива зміна обсягу повітря, що потрапляє безпосередньо в камеру згоряння. Головними перевагами цього котла є його простота і надійність, а також енергонезалежність.

Непоганим варіантом є котел тривалого горіння. Особлива конструкція камери згоряння в поєднанні з автоматикою котла і роботою турбіни дозволяють регулювати процес горіння таким чином, що на одному завантаженні він зможе працювати до 24 ч.

Не забувайте також, що твердопаливні котли Київ можна придбати зараз за досить доступними цінами на сайті koteko.com.ua.

Даний котел має у своєму складі програматор, де можна вибрати необхідну програму опалення. У свою чергу, програматор управляє роботою турбіни, яка подає певну кількість повітря в камеру згоряння, крім цього, програматор регулює роботи циркулюючого насоса. Завдяки таким особливостям дані твердопаливні котли отримали такі переваги як:

 • Досить тривалий період роботи котла на одній закладці;
 • Висока економічність;
 • Чистити котел необхідно всього 2-3 рази на місяць.

Піролізний котел також є твердопаливним, але в якості палива тут використовується в основному деревина, так як робота цього котла передбачає використання технології газогенерації.

Так, всередині котла піролізного горіння деревина піддається термічному розкладанню і на першому етапі вона тліє, при цьому виділяючи досить велику кількість теплової енергії і газу. На другому етапі виділений газ, змішуючись з повітрям, згорає, при цьому температура горіння складає 1200º С. Завдяки такій особливості максимально ефективно використовуються можливості деревини і часто, ККД таких котлів перевищує 90%. Недоліком тут є досить високі вимоги до якості використовуваного палива. Так, вологість дерева не повинна перевищувати 16%.

До достоїнств піролізних котлів можна віднести їх високу ефективність, тривалість процесу горіння і можливість регулювання температури.

Пелетні котли в якості палива використовують так звані пелети, тобто пресовану деревину.

Такі котли володіють наступними перевагами:

 • • Простота експлуатації;
 • • Автоматизація роботи котла, аж до автоматизованої подачі палива і його розпалювання;
 • • Висока екологічність.

Деякі аспекти вибору котла

При виборі твердопаливного котла однією з характеристик, на яку необхідно звернути увагу є його потужність, оскільки саме ця характеристика показує яку площу в змозі обігріти котел. В середньому на кожні 10 кв. м. необхідний 1 кВт потужності, хоча до уваги необхідно приймати і такі аспекти як теплоізоляція приміщення і т. п.

Також відразу необхідно визначитися який котел вибрати - з природною тягою або котел з примусовою циркуляцією повітря.

Тут все досить просто, котли з примусовою циркуляцією повітря не можуть працювати без електроенергії і тому якщо трапляються постійні перебої в її подачі, то такий котел встановлювати безглуздо. Однак при цьому такі котли в порівнянні з котлами на природній тязі більш економічні та комфортні в експлуатації.

в Обладнання Переглядів: 4496 Коментарів: 1
Оцінити цей запис:

Коментарі

 • Valeolog Вівторок, 26 січня 2016

  Как раз выбираем себе в дом твердотопливный котел, хочу сделать возможность работать от газа и твердого топлива, как вариант котлы котэко тоже будем рассматривать, по цене они получаются дешевле, вопрос в качестве.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 25 червня 2022