Facebook

Як вибрати стабілізатори напруги: їх призначення і різновиди

На сьогоднішній день населення вже практично не дивується морганню лампочок або перепаду напруги, але таке явище, може не дуже добре закінчитися. Подібні перепади можуть привести до поломок побутової техніки, так як найчастіше саме вона буває включеною.

Сучасна техніка дуже нестійка до подібних стрибків, саме тому просто необхідно придбати додому стабілізатор для регулювання напруги. Стабілізатори діляться на два види: коригувальні та накопичувальні. Коригувальний стабілізатор напруги ампер використовують для підключення до телевізора або іншим побутовим приладам. Накопичуваний найчастіше використовують в промисловості, так як вони мають величезні розміри.

Коригувальні стабілізатори напруги бувають: електронними, електромеханічними і феромагнітними.

  • • Стабілізатор електронний. Головною перевагою даного стабілізатора є його швидка робота. Він після включення в розетку відразу починає виконувати свою роботу. Електронний стабілізатор відразу ж реагує на напругу в мережі. У разі стрибків, він перемикає обмотки трансформатора і відновлює напругу. Електронні стабілізатори бувають релейними і напівпровідниковими. Релейні стабілізатори працюють досить тихо, але не так, як полупроводние. Дані стабілізатори найчастіше застосовують для захисту від стрибків напруги дорогі обладнання, які не призначені витримувати перепади. Їх можна використовувати не тільки в домашніх умовах, а й на виробництві. Дані стабілізатори є найдорожчими пристроями.
  • • Стабілізатор електромеханічний. У цьому пристрої за напругою стежить мікропроцесор. У разі стрибка він дає сигнал повзунку, який потрібно перемістити на безпечне місце. Даний стабілізатор погано справляється з різким перепадом напруги, тому в ньому встановлений переривник, який в разі стрибка просто перестає на час подавати електроенергію.
  • • Лінійний або феромагнітний стабілізатор. Цей виріб пропонує електромагнітний сердечник і котушка. У разі стрибка, сердечник наповнюється напругою і просто не подає в мережу електроенергію. Таким чином, він на виході гальмує зростання напруги. Пристрій вільно підходить для захисту всіх приладів, і є одним з недорогих.

Стабілізатори обов'язково повинні мати високий рівень захисту. Їх робота полягає в запобіганні коротких замикань, перевантажень, а також щоб уникнути високих стрибків напруги.

в Електрика Переглядів: 1594 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 19 січня 2019