Facebook

Інструкція з перемотування генератора своїми руками

Ремонт статора полягає в перемотуванні обмоток.

Як виконати цю процедуру своїми руками:

В першу чергу потрібно розібрати генераторний вузол і дістати з нього статор.

Наявні обмотки необхідно обпалити, щоб вони згоріли, але перед цим слід порахувати число витків і зробити відповідну схему для перемотування. При цьому на статорі потрібно буде відзначити місця висновків для початку і кінця обмотки. Не лякайтеся її палити, це не зіпсує залізо, його магнітні властивості не порушаться.

Після згоряння проводиться очищення.

Далі, використовуючи такі матеріали, як синтофлекс або прессшпан, необхідно нарізати ізоляційні прокладки. Врахуйте, що вони повинні виступати з торців паза приблизно на 2.5-3 мм. Коли одна з прокладок буде зроблена і підігнана під розміри, відповідно до її шириною або довгою необхідно буде відрізати шматок стрічки. Потім, використовуючи цю прокладку, відрізати 36 шматків аналогічної довжини і встановити їх в пази.

Потім здійснюється перемотування. Суть перемотка статора бензогенератора полягає в тому, щоб проводок з одного паза йшов ніби хвилею відразу в четвертий. Намотавши половину витків на одній фазі, проводиться намотування в зворотну сторону, при цьому вам необхідно перекрити порожні частини полукатушек. Всі фази намотуються аналогічним чином.

Коли фази будуть перемотані, вам необхідно буде закрити пази, встановивши в них виступаючі частини прокладок. Необхідно домогтися того, щоб виступаючі частини полукатушек не виступали за межі металу всередину, а також за кордону кріплення зовні. Для цього через проставки котушки слід обстучать.

На даному етапі може провести перевірку і приміряти статор в кришці генераторного вузла, переконайтеся в тому, що обмотки не стосуються корпусу. Якщо ж дотик є, то від нього потрібно позбутися.

Проведіть очищення і з'єднання висновків обмотувальних елементів, для цього скрутіть їх між собою і запаяти. Також їх необхідно буде ізолювати, для цього можна використовувати текстильний кембрік.

Перед безпосереднім з'єднання потрібно переконатися в тому, що між фазами, а також на метал немає короткого замикання. Якщо замикання є, то необхідно виявити місце контакту, після чого заізолювати його, для цього буде потрібно ще одна прокладка.

Виконавши ці дії, вам потрібно буде зв'язати обмотувальні елемент і зафіксувати його контакти з допомогою кордової нитки. Якщо її немає, можна використовувати лляну нитку, але тільки не капронову, інакше при сушінні вона розплавиться і потече. Статорних механізм потрібно трохи підігріти, це робиться для просушування, після чого помістити його в ємність з просочувальним лаком або схожим речовиною. Меблевий лак використовувати не можна.

Коли девайс просочиться, підвісьте його і почекайте якийсь час, поки весь лак не стече. Потім пристрій рекомендується помістити в духовку звичайної грубки, яку потрібно налаштувати на мінімальний нагрів, його краще буде підвісити, а під нього встановити стару кахельну плитку. Або щось подібне, головне, щоб лак не стікав на гарячий піддон. Зачекайте близько однієї години - якщо за цей час лак перестане липнути, то при такій же температурі вам потрібно буде сушити девайс ще близько 2 годин.

в Електрика Переглядів: 2800 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість П'ятниця, 22 лютого 2019