Facebook

Газовий котел для опалення приватного будинку

Газовий котел для опалення приватного будинку - це не тільки необхідність, але один з головних елементів комфортного проживання, тому до вибору потрібно підійти усвідомлено ще на етапі проектування всієї системи в цілому. Ринок опалювального обладнання не стоїть на місці і постійно розвивається і результатом жорсткої конкуренції є наявність найширшого вибору котлів різних брендів, комплектації і модифікацій. На відміну від власників міських квартир, які найчастіше отримують котел вже по факту, господар приватного будинку має можливість вибору агрегату практично на будь-якому етапі проектування свого будинку.

До речі, на сайті https://tta.in.ua/kotly-otopleniya/baxi/nastennye ви можете придбати якісні та надійні настінні газові котли для обігріву вашої оселі!

Критерії вибору газового котла

Одним з основних критеріїв вибору газового котла є необхідна потужність і потреба будинку в гарячій воді. В ідеалі, необхідна потужність котла підбирається на підставі теплового розрахунку будівлі, яке буде їм обігріватися. У процесі теплового розрахунку враховуються теплові втрати приміщень, кількість вікон, дверних прорізів, висота стель, матеріали виготовлення стін і характеристики обраної теплоізоляції.

Існує думка, що можна підбирати потужність агрегату з розрахунку 1 кВт на 10 квадратних метрів площі, але ця величина достатня умовна. Сучасні теплоізоляційні матеріали, пластикові вікна і утеплені двері істотно підвищують клас енергетичної ефективності будівель, і цей показник може бути зменшений на 20-30%.

Тож потрібно виділити переваги котлів:

  • високий рівень ефективності
  • надійність
  • безпечність

Сильне завищення потужності котла може привести до зниження ефективності його роботи. Сучасні газові котли дозволяють регулювати потужність в досить широкому діапазоні, але слід враховувати, що максимальна ефективність і економічність котла буде досягнута при його роботі на номінальній потужності. Постійна робота котла на нижній межі потужності знижує ККД агрегату приблизно на 12-15%. Інформація за величиною ККД при різних режимах роботи, як правило, вказана в паспорті або інструкції на пристрій. Завищення потужності котла також може мати наслідком дуже частими включеннями-виключеннями пристрої, що негативно позначається на робочих механізмах і електроніці.

Деякі рекомендації

Деякі фахівці при виборі потужності рекомендують враховувати необхідність приготування гарячої води і збільшувати потужність на 20%, а то і в два рази. Природно, що при виборі газового котла для опалення приватного будинку передбачається, що мешканцям буде необхідна і гаряча вода теж, але керуватися правильніше буде не потужністю, а кількістю точок розбору ГВС і їх віддаленістю від котельні.

Часто підсумкова потужність і тип котла підбирається виходячи з потреб в приготуванні гарячої води.

в Обладнання Переглядів: 652 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 19 березня 2019