Facebook

Будова внутрішньої каналізації будівлі

Система каналізації - це комплекс інженерних пристроїв, приймачів стічних вод і трубопроводів, призначених для відведення забруднених стоків, що утворюються від господарсько-побутової діяльності людей.

До приймачів стічних вод відносяться всі санітарні прилади (унітаз, раковина, ванна) і трапи.
Система каналізації проектується за чинними нормативними документами, дотримання яких, гарантує безперебійний режим роботи системи каналізації для дачі або заміського будинку.

Від санітарних приладів будівлі відведення стоків у вуличну мережу каналізації здійснюється за внутрішніми трубопроводам. Прокладка труб від санітарних приладів повинна передбачатися під ухилом для забезпечення самопливного режиму системи каналізації. Діаметри труб для каналізації прийняті в залежності від характеру санітарного приладу, від якого відводяться стоки. Від раковин, мийок та ванн відвідні трубопроводи приймаються діаметром 50 мм. Від унітазу для відведення стічних вод приймається діаметр труб 100 мм.

Для виключення утворення засмічень і відкладення побутових відходів, трубопроводи діаметром 100 мм необхідно прокладати з ухилом 2% у бік каналізаційного стояка, трубопроводи діаметром 50 мм-з ухилом 3%. Монтаж трубопроводів з меншим ухилом викликає відкладення осаду в трубах з подальшими засмічення, збільшення ухилу викликає порушення самоочисною здатності каналізації.

Розташування каналізаційних стояків має бути близько унітазів. Таким чином, стічні води від унітазу не проходять через інші підключені до каналізації санітарні прилади, а йдуть відразу через каналізаційний стояк у вуличну мережу, при цьому менше ймовірність засмічень і збереження мікроклімату ванної кімнати. До того ж, унітаз, єдиний санітарний прилад, підключення до якого здійснюється діаметром 100 мм. Зменшення ділянки від унітазу економічно доцільно.
Для виключення виникнення засмічень в трубопроводах каналізації, необхідно уникати зайвих поворотів, перепадів і збільшення довжини траси. Для очищення ділянок від засмічень передбачаються прочістние пристрої (ревізії та прочищення). Ревізії встановлюються на каналізаційних стояках. Прочищення влаштовують на кутах повороту і на протяжних ділянках.

В системі каналізації утворюються різноманітні гази, для відведення яких стояки каналізації повинні мати витяжну частину, що виходить на дах будівлі. У будинку повинен бути хоча б один вентильований стояк. Відсутність вентиляції каналізаційної мережі веде до виникнення неприємних запахів у приміщеннях.

в Сантехніка Переглядів: 3430 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість П'ятниця, 28 січня 2022