Facebook

Значення блискавкозахисту та заземлення в приватному будинку

Кожен господар при будівництві будинку повинен продумати систему захисту від удару блискавки та заземлення. Це необхідно для відводу електричного струму під час удару блискавки в будівлю.

За допомогою спеціальних пристосувань струми перехоплюються і через заземлення відводяться в грунт. Дану систему можна швидко спорудити, використовуючи сучасні технології. Той, кому дорогий свій будинок, вживає відповідних заходів, щоб запобігти пожежі або ураження електрострумом під час гроз.

Спорудження блискавкозахисту приватного будинку

У складі цієї системи такі елементи: приймач, провідник струму (токоотвод) і заземлювач. Так як блискавкоприймач приймає на себе удар блискавки, то потрібно, щоб він міг переносити сильні динамічні та теплові навантаження, і при цьому не плавитися. Тому його виготовляють з круглої або смугової сталі з перерізом не менше 60 кв. мм. А довжина його повинна бути мінімум 20 см. Розміщують його вертикально на найвищій точці даху. Але на цьому блискавкозахист будинку ще не закінчена.

Можливо вас зацікавлять вигідні туры в таиланд, які ви можете отримати за доступними цінами для незабутнього відпочинку!

Далі до блискавкоприймача приєднується струмовідвід. Він виготовляється зі сталевого дроту діаметром 5 мм. Його можна припаяти, приварити зварюванням або прикріпити болтовим з'єднанням. Струмовідвід прокладається в тих місцях, де можливий удар блискавки - по краях і виступам фронтонів, ковзанам даху. Цей процес здійснюється за допомогою скоб, хомутів, цвяхів. Однак якщо дах покритий легко займистих матеріалом, то токоотвод потрібно прокладати в 15-20 см від неї.

За допомогою заземлювача струм відводиться в грунт. З цієї причини він повинен бути виготовлений з такого матеріалу, який має найменше значення електричного опору. Для того щоб у момент удару блискавки ніхто з людей або тварин не постраждав, заземлювач потрібно розташовувати так на відстані 5 м від ганку і доріжок.

У тому випадку, якщо навіть для всього будинку блискавкозахист не потрібна, необхідно подбати про заземлення, оскільки в будинку можуть бути встановлені потужні побутові електроприлади - бойлер, пральна машина, холодильник, морозильна камера, електроплита і т.п. Якщо в будинку є система заземлення, то людина не буде вражений струмом, навіть коли доторкнеться до приладу, що знаходиться під напругою.

в Інженерні системи Переглядів: 3073 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Неділя, 25 вересня 2022