Facebook

Зміцнення грунтів

Слабкі грунти (глинисті, піщані, торф'яні і скелясті) є однією з головних проблем, що виникають при плануванні. Зміцнення грунту і підвищення його несучих можливостей - завдання інженерів-забудовників.

 

Зміцнення грунтів

Зміцнення грунтів передбачає корекцію і видозміна фізико-механічного стану грунту. Вид розчину, який буде використаний, і його складові компоненти залежать від складу грунту. Для отримання докладних характеристик і розгорнутої інформації про загальний стан ділянки, на стадії проектування проводяться ретельні дослідження грунту:

  • визначається щільність і проникність;
  • виконується хімічний аналіз складу грунтових вод;
  • визначається ступінь тріщинуватості;
  • розраховується коефіцієнт фільтрації на основі даних про пористості грунту, форму й розмір зерна.

Завдяки передовим технологіям і методам зміцнення нестабільних і слабких грунтів стало можливо зведення будівель навіть у заболоченій місцевості. Грамотно проведене зміцнення захищає від вітрової, водної та механічної дестабілізації грунтів, а також дозволяє продовжити експлуатаційний термін будівельних споруд.
 
Наступним етапом є практичні дії. Даний вид заходів враховує об'єм грунту і можливі технічні прийоми усунення проблеми. Методи зміцнення повинні строго відповідати типам грунтів.

Методи зміцнення грунтів

На даному етапі існують такі способы укрепления грунтов:

Ін'єкційне зміцнення грунту. Використовується при скельних, водонасичених дисперсних грунтах для підвищення їх водонепроникності і міцності. Види ін'єкційних рішень: цементація, силікатизація, смолізация;

Зміцнення грунтів цементом. Застосовується в нестійких піщаних і глинистих водонасичених грунтах. Також використовується для влаштування загороджень і протифільтраційних завіс;

Зміцнення грунтів палями. Підходить переважно для проблемних грунтів: торф'яних, глинистих, пилістих, здиманих. Палі володіють високим ступенем зносостійкості, мають антикорозійні властивості, вони морозостійкі, довговічні й надійні;

Зміцнення грунтів рідкими склом, вапном або силікатизація. Закріплює дрібні пилові пісочні грунту. Використовується для будівництва та гідроізоляції. Володіє високим ступенем міцності, водостійкістю, вогнетривкими властивостями;

Армування. Передбачає розміщення в грунті спеціальних кріпильних конструкцій з різних матеріалів: метал, залізобетон, геосинтетичні матеріали. Ефективно застосовується для зміцнення слабких грунтів, при будівництві насипів з високим укосом, для стійкості схилів;

Зміцнення грунтів заморожуванням (тимчасове). Застосовується при маніпуляціях з водонасиченими грунтами, при гідротехнічному будівництві.
 
Зміцнення і посилення слабких грунтів основи має бути затверджене спеціальною проектною організацією. Проектні документи повинні містити обґрунтування про вибір способу зміцнення грунту, технологічні схеми з поетапним описом видів майбутніх робіт і календарний план.

Технологія виробництва робіт у процесі ін'єкційного методу

Вибір змішувального обладнання повинен проводитися у відповідності з обсягом, рецептурою і типом розчину. Залежно від фізико-геологічних характеристик грунту, місця розташування будівельного об'єкта, методу зміцнення грунту та обсягу майбутніх дій визначається технологія. У кожної з них свої особливості:
 
Цементація проводиться ін'єкційним способом, шляхом нагнітання розчинів під тиском. Найчастіше процедура підрозділяється на три етапи: буріння ін'єкційних свердловин, установка перфорованих труб, нагнітання цементуючого розчину.

До речі, на сторінці http://stroybiz.com.ua/ru/services/cat/96/scat/93 ви можете почитати про безвибухове руйнування.

Силікатизація ін'єкційним методом проводиться таким чином - в грунт через перфоровані труби і ін'єктори додається силікат натрію у поєднанні з розчинами лугів і кислот як затверджувачів. Однорастворном і двухрастворная система може використовуватися при укріпленні грунтів рідким склом. Використовувані в ході процедури зміцнення розчини піддаються регулярному лабораторному контролю.

Смолізация припускає ін'екцірованіе зміцнювальних розчинів на основі полімерних смол в дрібнозернистий піщаний грунт. Розчин з карбамідної смоли нагнітається через перфоровані трубки, закріплені в свердловині.

Армування здійснюється в три етапи: буріння до потрібної позначки, підйом бура і запуск цементного розчину, установка армуючої деталі в незатверділий бетонний розчин.

Для буріння свердловин, необхідних у процесі ін'єкційного методу, застосовуються ударні верстати та перфоратори. Після чого встановлюються ін'екторние трубки по яких відбувається нагнітання розчину. Також застосовуються термічні та електрохімічні способи зміцнення водонасиченого грунту, які створюють тимчасові завіси.

в Все для дому Переглядів: 1522 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість П'ятниця, 22 лютого 2019