Facebook

Який гіпсокартон вибрати?

 
Сучасне будівництво не обходиться без використання гіпсокартону. Він широко застосовується при зведенні приватних і багатоквартирних будинків. За допомогою гіпсокартонних листів можна вирівняти стелю, утеплити стіни, підвищити рівень звукоізоляції, спорудити або арку або міжкімнатну перегородку.
 
 
Зараз кілька різновидів сучасного гіпсокартону. Різницю визначають властивості матеріалу (вологостійкість, вогнетривкість, щільність, наповнювачі та ін.), А також розміри листів. Якими правилами керуватися при виборі за даним посиланням https://centr-stroy.kh.ua/gipsocarton/gipsokarton-harkov/ того чи іншого виду?
 
Основні види гіпсокартону
 
 1. Гіпсокартонний лист (ГКЛ) складається з двох зовнішніх шарів будівельного картону і затверділого гіпсового сердечника. Легкість матеріалу і доступна ціна складових компонентів визначає невисоку ціну. Це самий бюджетний з усіх видів гіпсокартонного полотна. Використовується при великомасштабному будівництві для утеплення стін і споруди перегородок.
 2. Гнучкий гіпсокартон або гіпсофібровий лист (ГФЛ). Відрізняється від стандартного полотна сердечником, армованим скловолокном. Скловолокно надає виробу підвищену гнучкість. Це дозволяє виготовляти за допомогою даного матеріалу арки, колони, виступи, а також обшивати гвинтові сходи. При цьому плити не потрібно розрізати або змочувати.
 3. Гіпсоволоконний лист (ГВЛ) - являє собою однорідне полотно підвищеної міцності. У гіпсовий розчин додається подрібнена целюлоза і зв'язуючі компоненти. ГВЛ використовують для перегородок.
 
Спеціальні властивості листів гіпсокартону:
 
 • Вологонепроникність. Гіпсокартонні листи вологостійкі (ГКЛВ) містить у своєму складі крохмаль, полівінілацетатний клей, піноутворювач і просякнуті вологостійкими антигрибковими розчинами. Полотна вологостійкого матеріалу позначені синім кольором. Ідеально підходять для обробки ванних кімнат.
 • Вогнестійкість. Для відповідності пожежним нормам в місцях з підвищеною пожежною небезпекою використовують армовані гіпсокартонні листи, просочені антипиреном. Це підвищує рівень вогнезахисту і стійкості до високих температур. Такий різновид матеріалу використовується для обробки вентиляційних систем, електрощитових і горищ. Полотна вогнестійкого матеріалу позначені рожевим кольором.
 • Вогне-вологостійкість. Оздоблювальні листи гіпсокартону, що поєднують вогнестійкі і водовідштовхувальні властивості (ГКЛВО), відрізняються більш дорогою ціною. Цими плитами обробляють приміщення з підвищеною вологістю і температурою. Полотна вогнестійкого матеріалу позначаються зеленим і промарковані червоним.
 
Оптимальна товщина гіпсокартону:
 
 • до 9,5 мм - використовується як стельовий оздоблювальний матеріал, а також для облицювання арок, ніш та інших нерівних ділянок;
 • від 9,5 до 12,5 мм - стандартна товщина для універсального використання при обробці стін і при спорудженні внутрішніх перегородок;
 • від 12,5 мм - застосовується для облицювання підлоги. Максимальна товщина гіпсокартонного листа забезпечує надійну товщину підлогового покриття. для сухої стяжки підлоги гіпсокартон укладають в декілька шарів.
 
Форма кромки гіпсокартону:
 
 • Пряма - монтажні шви годі й закладати;
 • Закруглена - шви необхідно зашпаклювати;
 • Витончена - стики потрібно покрити шпаклівкою і армуючої стрічкою;
 • Напівкругла - для швів досить шпаклівки;
 • Напівкругла і витончена - стики покриваються армуючої стрічкою і шпатлюются.
 
Розміри полотен гіпсокартону
 
Стандартний лист має розміри 2,5х1,2 м і важить 25 кг. Норми щодо габаритів не існує. Залежно від типу приміщення і поставленого завдання, використовують полотна до 4м довжиною і від 0,6 до 1,2 м шириною. При виборі розмірів також також враховувати габарити кузова транспортного засобу і дверних прорізів в приміщенні.
 
Інструменти та аксесуари для монтажу гіпсокартону:
 
 • профілі для спорудження каркасів - основи для гіпсокартонних листів;
 • саморізи для кріплення листів до профілю;
 • штукатурний розчин використовується для заповнення швів і обробки зовнішньої поверхні гіпсокартонної стіни;
 • армована стрічка єднає стики гіпсокартонних листів.
 
Виробники гіпсокартону
 
Рекомендується не економити на оздоблювальні матеріали при обробці житлових приміщень. Продукція відомих марок коштує недешево, але в її якості і екологічної безпеки можна не сумніватися. Для облицювання приміщень технічного і господарського призначення можна вибрати матеріал подешевше.
в Будівельні матеріали Переглядів: 499 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Вівторок, 19 жовтня 2021