Facebook

Які радіатори опалення краще ставити в квартирі?

Асортомент батарей настільки значний, що їх придбання - питання непросте. У кожного свої критерії оцінки зразків: одних цікавить дизайн, хтось орієнтується на габарити, для третіх головний аргумент - вартість. Будь-який з цих підходів в корені невірний, так як всі позначені параметри (і ряд інших показників) для квартири вторинні. Перше, що потрібно оцінити при покупці радіаторів опалення - характеристики виробів, а їх чисельні вираження безпосередньо залежать від матеріалу виготовлення.

Пояснюється просто: всі багатоквартирні будинки обігріваються централізовано - ІТП поки ще мало поширені в житловому секторі. Такі системи істотно відрізняються від автономних контурів обігріву. Без урахування нюансів їх функціонування вибирати для квартири радіатори лише за зовнішнім виглядом і ціною безглуздо.

У контексті викладеного серед вимог, що пред'являються до приладів цього класу для квартири, варто виділити наступні показники.

  • Інертність до агресивних речовин.
  • Стійкість перед корозією.
  • Тепловіддача (вона впливає на габарити радіатора, що для квартири важливо).
  • Міцність корпусу на розрив.

Практично всі перераховані параметри визначають експлуатаційний ресурс радіатора. Якщо несправність проявиться в опалювальний період, у власника виникне маса проблем. Замінити дефектний прилад без відключення від системи всього стояка не вийде. Слюсаря доведеться чекати довго (особливо в вихідні), запасного радіатора в будинку немає - одні складності. Саме тому купувати опалювальні батареї для квартири потрібно усвідомлено, з урахуванням їх властивостей.

Алюмінієві радіатори

Незважаючи на безліч плюсів, в першу чергу, низьку вартість і малу вагу, не варіант. Прилади даної групи значного тиску не витримують. Вони мають складну класифікацію: пресовані, ливарні, комбіновані, посилені. Але і для останнього різновиду 16 атм - гранична величина.

Прямий контакт теплоносія з металом викликає підвищену корозію, а занесені тверді фракції легко дряпають внутрішню порожнину. До «дірки" не будуть нанесені, але те, що в цих місцях почнуть накопичуватися відкладення, однозначно. Підсумок - поступове звуження Dy, а це загрожує систематичними гідроударами і зниженням ефективності опалювального приладу.
Для квартири єдино можливий вибір - анодирувана модифікація алюмінієвого радіатора. Їх істотний мінус - висока ціна. Але оцінку всіх характеристик зразка слід робити з урахуванням особливостей конкретної системи, і краще це довірити професіоналу.

Сталеві радіатори

Ці батареї за багатьма показниками перевершують алюмінієві і біметалічні опалювальні прилади. Невисока вартість, мала вага, механічна міцність, низька схильність до корозії - і це далеко не повний перелік переваг. Поділяються сталеві радіатори опалення на 2 групи: панельні і трубчасті. Загальний недолік - граничний тиск не більше 10 атм.

Якщо централізоване опалення не супроводжується регулярними «сюрпризами» у вигляді потужних гідравлічних ударів, то радіатори із сталі для квартири - непогане рішення. Мінімізувати ризики, пов'язані зі стрибками тиску, можна установкою редуктора на вводі труби в житло. Але при покупці таких батарей потрібно знати - їх тепловіддача нижче (особливо у трубчастих моделей), ніж біметалевих та алюмінієвих. Потрібен точний розрахунок кількості секцій і сумарною площі поверхонь всіх обігрівачів в квартирі.

Біметалічні радіатори

Саме за вибором цих опалювальних приладів питань найбільше. Їх виділяють в окрему групу, хоча вони - не більше ніж вдосконалена модифікація алюмінієвих батарей. Різниця в тому, що всередині оболонки з Al знаходиться вставка з іншого металу: як правило, стали, хоча зустрічаються і мідні колектори. Не всі знають, що радіатори цього типу поділяються на дві підгрупи, що відрізняються в ряді характеристик.

Напівбіметалл. Їх сталевий каркас складається з горизонтальних вставок. Все інше - Al. Тому ці радіатори купувати для квартири небажано.

Повний біметал. У таких радіаторах всі канали (вертикальні, горизонтальні) зі сталі. Підвищена міцність, стійкість до корозії і гідроударів (до 25 або 40 атм, в залежності від виробника).

У ряді випадків повний біметал можна монтувати в централізованих опалювальних системах. Але і тут консультація фахівця зайвою не буде.

в Все для дому Переглядів: 366 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Неділя, 19 травня 2019