Facebook

Яке трансмісійне масло краще?

Механічна коробка передач як на іномарках, так і на вітчизняних авто довговічна. Простота конструкції і значний запас міцності дозволяють цьому вузлу при правильному обслуговуванні і регламентних навантаженнях відпрацьовувати до кінця терміну служби авто. Нижче з'ясуємо, яке трансмісійне масло краще для МКПП і за якими критеріями можна оцінити якість того чи іншого мастильного матеріалу для механічних коробок.

Критерії оцінки трансмісійних масел для МКПП

Стандартне трансмиссионное масло для механічних коробок передач має два основні показники, за якими і визначається їх здатність працювати в тих чи інших вузлах трансмісії: клас масла по API і в'язкість. Це найбільш часто зустрічаються параметри в класифікації трансмісійних масел.

Механічна трансмісія, по суті, це набір високонавантажених зубчастих передач, вали яких обертаються в підшипниках кочення. Керуючі механізми, куліса і вилки, навантажені набагато менше. Тому якогось особливого акценту на їх змащення не робиться, тому що будь-який трансмісійної мастила для нормальної роботи цих механізмів зазвичай буває достатньо.

Також в механічних коробках передач важливу роль відіграє виконання синхронізаторів. Суть роботи синхронізатора - вирівняти частоту обертання сполучених шестернею перед зачепленням. Якщо шестерні обертаються з різною швидкістю, створити їх зачеплення на ходу проблематично. Зазвичай вихід з ладу синхронізаторів характеризується тугим включенням передач з характерним металевим скреготом.

Синхронізатор працює просто. Перед сполученням шестернею, при перемиканні передач, спочатку поверхню синхронізатора стикається з бічною поверхнею однієї з шестернею і за рахунок сил тертя вирівнює частоту обертання обох зубчастих коліс. Після цього шестерні входять в зачеплення легко і без сторонніх звуків. Але якщо в маслі буде занадто багато антифрикційних присадок, то синхронизатор почне ковзати по боковій поверхні шестерні. Швидкість обертання не буде вирівнюватися. Коробка почне працювати зі збоями.

в Все для дому Переглядів: 313 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Середа, 27 травня 2020