Facebook

Вибір свердловинного насоса і облаштування свердловини

насос

У цій статті розглянемо випадки пов'язані з підбором насосу для свердловини з метою водопостачання невеликого будинку (дачної ділянки) водою під постійним тиском, тобто пристрій водопроводу функціонуючого в автоматичному режимі. Насос в системі водопостачання грає чільну роль і від його правильного підбору залежить нормальне і безперебійне водопостачання заміського будинку. Використання колодязних насосів для водопостачання, можливо як правило для невеликого будинку і за умови хорошого дебету в колодязі. Як правило все ж використовують саме Скажінние з глибинним насосом, як істотно більш працездатний варіант.

Як відомо для правильного підбору насоса для дачної ділянки необхідно розташовувати певними технічними даними, а саме:

  • -Витрата (дебіт) свердловини - величина видається води свердловиною за одиницю часу (літри в секунду, куби на годину)
  • -Довжину трубопроводу - величина складається з глибини свердловини і віддаленості її від будівлі (кінцевого споживача).
  • -Обсяг споживаної води - величина виражена в літрах за хвилину яка розраховується з сумарного значення при включенні всіх споживачів

Володіючи первинними даними для технічного підбору свердловинного насоса слід визначитися з типом насоса за типом робочої частини.

Три основних типи свердловинного насоса:

-Насоси гвинтового або шнекового типу

Шнековые Насосы для Скважины отримали свою назву за формою робочої лопаті у вигляді гвинта. Вода вступаючи в робочу порожнину поступово нагнітається шнеком і виштовхується в підключену трубу. Перевага даного типу в його надійності через малу кількість труться механічних частин і як наслідок низьку ціну при виготовленні. Даний тип насосів добре підходять для свердловин з малим притоком води. Також дані насоси більш стійкі до перекачування води з відносно великою кількістю піску.

-Насоси відцентрованого типу

У відцентрового насоса робоча порожнину складається з декількох серій лопатей (блоків) які при обертанні під дією відцентрових сил розганяють потік води створюючи тиск і чим більше кількість блоків тим більше натиск насоса. Перевагою даного типу є велика кількість розмірів, з великою продуктивністю і з великим напором. Вони більш економічні в плані витрати електроенергії і можуть працювати в безперервному режимі значний час.

-Насоси вихрового типу

Вихровий насос має одну крильчатку, яка обертаючись створює завихрення і надлишковий тиск води по краях робочої частини. Перевага Даного типу в створюваному тиску яке може бути до 6 разів більше ніж у відцентрового насоса такого ж розміру при однакових оборотах двигуна. Недоліком можна вважати вимогливість до чистоти води і дуже низький ККД.

Після вибору типу насосу https://fontan.org.ua/catalog/skvagena/shnekovuenasosuskvagena необхідно підібрати модель за технічними характеристиками, які відповідають Вашим умовам експлуатації.

в Обладнання Переглядів: 248 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 24 вересня 2020